Ekran kartı fiyatları ne zaman düşer?

the514

Yoctopat
Herkese merhaba. Geçen sene mayıs ayında 950 TL'ye RX 570 aldım ve o günden beri bir daha ekran kartı arayışına girmedim. Birkaç gün önce RX 570'i atıp daha iyi bir modele geçmeyi düşündüm fakat piyasanın anormal derecede değiştiğini gördüm. Yeni uyandım yani. Sanırım piyasanın iyi günlerinde kaptım fakat şimdi satsam bile modeli yükseltmek için üzerine bayağı fazla para koymam gerekecek. Piyasa ne zaman düzelir diye biraz araştırma yaptım ama pek sonuç yok. Bilenler, son durumları takip edenler piyasanın gidişatını ve fiyatların düşme ihtimalini, düşse bile ne kadar düşeceğini açıklayabilir mi?

LHR kartlar kilitsiz modellerinin fiyatlarını etkiliyor artık. LHR modeller diğerlerine göre ucuz olsa da şu an tam olarak hak ettikleri fiyatta değiller ve kripto para piyasası gün geçtikçe canlandığı için eskisi gibi olacağını söylemek güç.

Şu an hiçbir kart ederinde satılmıyor. Madencilik, salgın ve ülkemizdeki döviz artışından beslenen satıcılar sayesinden daha da sıkıntılı bir durum hakim. RX 570, kötü bir kart değil. Eğer yakın takipte kalabilecekseniz henüz çıkmamış olan RX 6600'ü öneririm ama her duruma karşı beklemeniz gerekebilir.

ETH düşerse fiyatlar düşer. Fabrikalar ne kadar ekran kartı üretirse üretsin miningciler bunları alıp maden kazar. Gereğinden fazla olsa bile bu ürün yine alır yine maden kazarlar.
Mining yapmayanların atladığı bir nokta var ETH düştü diye ekran kartını kimse satmaz ya da yeni ekran kartı almayı bırakmaz. Çünkü düştüğünde kazandığın ETH oranı da artıyor ve o şekilde dengeleniyor piyasa. Ben tek kartla kazıyorum ETH 2500 civarındayken günlük 0.000165 kazanıyordum şu an 0.000104. Mining furyasının bitmesi için tüm coinlerin dibi görmesi lazım bu da çok zor. ETH haricinde kazılabilecek onlarca coin var. Daha fazla ya da az kazandırır ona bir şey diyemem ama elektrik parasını ve kartın kendi parasını 1 yıldan az sürede çıkardığı sürece devam eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı