Ekran kartı fiyatları nereye gidiyor?

• Konuyu başlatan 73083
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 3B
Bu kartları getiren firmalara niye kızılıyor hiç anlamıyorum. Suçlu ortada. O adam da para kazanmaya çalışıyor. Dolar bir gün sekiz buçuk bir gün yedi buçuk olursa o adam kendini sağlama alır. Gidip ona sen niye kendini sağlama alıyorsun diye kızamazsın. Aç gözlülük falan yok ortada.

Bu işlerin İslam ile alakası yok arkadaş. İslam temiz insanlar nankör ve ahlaksız. En büyük değer ahlak, ahlaktan yozlaşmış insana bir şey anlatamazsın.
İnsanlar gerekli eğitimi almayıp, yanlış kişileri ve ahlakları örnek alıp ona göre davranıyorlar. Potansiyel var ama anlama kabiliyeti bitmiş sayılır. Ben pek bu konulara girmiyorum, laf anlatmaktan çok yoruldum.

Bu ülkede temel gıdadan teknolojik bir ürüne kadar her şeye ederinden fazla ödemek zorundasınız. Forumda bazen "hükümet sevicilere" denk geliyorum. Memur çocuğu olarak büyüdüm ve son 15-20 senedeki alım gücü odaklı değişimimizi görebiliyorum. Onların yaşadığı ülkede her şey normal, her durumun sorumlusu ya dış güçler ya da x faktörler. Lakin bu etmenleri hiçe sayan bir kaymak tabaka var ki onlar istedikleri her şeye sahip olabiliyorken ülkenin geri kalanı hayattan keyif alabilmek için çoğu şeyden kısmak veya vazgeçmek durumunda kalıyor.

Ekran kartı fiyatları, vurdumduymazlığa gidiyor. İşin aslı bu.

İnsanlar gerekli eğitimi almayıp, yanlış kişileri ve ahlakları örnek alıp ona göre davranıyorlar. Potansiyel var ama anlama kabiliyeti bitmiş sayılır. Ben pek bu konulara girmiyorum, laf anlatmaktan çok yoruldum.

Doğru söylüyorsun güzel kardeşim potansiyelimiz var ama körü körüne bağlanmak. ya da inanmaya devam etmek, işine geldiği gibi davranmak, menfaatine göre hareket etmek. Kimse laf anlamadığı için tükendik artık.
Bu ülkede temel gıdadan teknolojik bir ürüne kadar her şeye ederinden fazla ödemek zorundasınız. Forumda bazen "hükümet sevicilere" denk geliyorum. Memur çocuğu olarak büyüdüm ve son 15-20 senedeki alım gücü odaklı değişimimizi görebiliyorum. Onların yaşadığı ülkede her şey normal, her durumun sorumlusuya ya dış güçler ya da X faktörler. Lakin bu etmenleri hiçe sayan bir kaymak tabaka var ki onlar istedikleri her şeye sahip olabiliyorken ülkenin geri kalanı hayattan keyif alabilmek için çoğu şeyden kısmak veya vazgeçmek durumunda kalıyor.

Ekran kartı fiyatları, vurdumduymazlığa gidiyor. İşin aslı bu.

Hükümet sevicisi de aynı hükümet sevmeyiciside aynı be kardeşim. Ne zaman ötekileştirmeyi bırakıp insana insan gibi değer verip yaşamayı öğrendiğimiz zaman her şey daha iyi olacak. Alım gücüne girdiğin zaman ağlıyorum o konulara girmek dahi istemiyorum. Her zaman çilekeş işin de gücünde olan insana oluyor.

Ben.

Bu kartları getiren firmalara niye kızılıyor hiç anlamıyorum. Suçlu ortada. O adam da para kazanmaya çalışıyor. Dolar bir gün sekiz buçuk bir gün yedi buçuk olursa o adam kendini sağlama alır. Gidip ona sen niye kendini sağlama alıyorsun diye kızamazsın. Aç gözlülük falan yok ortada.

Mevzu para kazanmak ise, ona laf eden yok. Aç gözlülüğe girersen, aç gözlülüğün dibi var ortada.
Kur 1 aydır sabit, her kart yok satıyor. Şu an ellerine geçen her ürün düşük kurdan geçiyor, bu da yetmiyor 2 katı fiyatına satıyorlar. Firma yetkilisi falan mısın? Çözemedim.

Bende ticaret biliyorum, fiyatı yükselen bir şey asla düşmez bu böyledir ama bunu tüketici olarak savunman kabul edilemez ki şu an yaptıkları şey bunun ötesinde. 3500-4000 TL değeri olan bir ürünü 6500-7000 TL'e satıyorsan ortada büyük bir yanlışlık var.

RX 5600 XT ne zaman 3600 TL olmuş? Dünya yansa Teknobiyotik'ten bir şey almam artık. Dün arkadaşıma SilverStone marka sıvı soğutma alacaktık oradan, 100 lira fazla verip başka yerden alacağız. Kazanmasınlar. Yapıyorsun bari savunma kendini? Utanmadan video çekmişler.

Anlattığı ile yaptığıda bağdaşmıyor. Anlattığı doğru realitesi yanlış.

100 TL'e satın aldığın bir şey 200 TL olduysa o ürünü sattığında aynısından tekrar 1 tane daha alman gerekiyor ki sen ticaretini devam ettiresin. Burada söylediği her şeyin arkasındayım. Sen üretim maliyeti 450$ olan bir ürünü nasıl oluyorda 800-900 $'a satabiliyorsun? Kur aynı? Fiyat belli?

Dolar kuru 7.40 şu an. Doların 10 lira olduğunu var sayalım 500$ fiyatlı bir kart. 5000 TL yapar. Yahu 500 $ kart bu ülkede 7.5 milyar şu an? Bizim ülkede 1 $ = 15 lira olduda bizim mi haberimiz yok?

Savunacak bir şey yok.

Dolar şu an 7,40. Yarın, öbür gün, haftaya ne olacağı belli değil. Ortada bir kararsızlık var. Dolar bir aydır falan sabit değil bir de, daha geçen gün 8'i zorladı tekrar. Kimse kimsenin kara kaşı kara gözü için para kaybetme riskine girmez. Suçlu burada satıcı değil, onu demeye çalışıyorum.

Dolar şu an 7,40. yarın, öbür gün, haftaya ne olacağı belli değil. Ortada bir kararsızlık var. Dolar bir aydır falan sabit değil bir de, daha geçen gün 8'i zorladı tekrar. Kimse kimsenin kara kaşı kara gözü için para kaybetme riskine girmez. Suçlu burada satıcı değil, onu demeye çalışıyorum.

Anlaşamıyoruz. Adamlar fiyatları dolar 8.50 lira gibi hesaplamıyor ki? 15 lira gibi hesaplıyor.

Ben şu anki fiyatları 10 ile çarpıp üstüne 1500-2000 ekleyip öyle bulabiliyorum. Bu durumda suçlu satıcı değilse suçlu kim? Alıcı mı?

Bende kasım ayından beri kart takip ediyorum. Kesinlikle kendini sağlama almak için fiyat yükseltmiyorlar fırsatçılık 2 ay ayni fiyatta duran rx 6800 son bir ürün diye 8499 çekmiş düşükten satan herkes de otomatik en az 7600 çekti sırf bir kişi yükseltti diye. Hepsiburada ve benzer yerlerde bir firma 6700 den gigbayte 3070 sattı ürün takipteydim fiyatı bir anda 7400 oldu başka bir firma bütün urunleri almış resmen piyasayı yüksek tutuyorlar. Ve dolar düştükçe fiyat düşmesi lazım bu net ekstra vergi gelmedi bişey gelmedi yapılan sadece boynuzlamak. Bunun iki çözümü var ya devlet fiyatlara el atcak ki bu olmaz gibi yada almayacaz hep beraber bak nası düsüyo oda mümkün değil

Bende kasım ayından beri kart takip ediyorum. Kesinlikle kendini sağlama almak için fiyat yükseltmiyorlar fırsatçılık 2 ay ayni fiyatta duran RX 6800 son bir ürün diye 8499 çekmiş düşükten satan herkes de otomatik en az 7600 çekti sırf bir kişi yükseltti diye. Hepsiburada ve benzer yerlerde bir firma 6700'den gigbayte 3070 sattı ürün takipteydim fiyatı bir anda 7400 oldu başka bir firma bütün urunleri almış resmen piyasayı yüksek tutuyorlar. Ve dolar düştükçe fiyat düşmesi lazım bu net ekstra vergi gelmedi bir şey gelmedi yapılan sadece boynuzlamak. Bunun iki çözümü var ya devlet fiyatlara el atacak ki bu olmaz gibi ya da almayacaz hep beraber bak nasıl düsüyor oda mümkün değil.

Aktif olarak ciddi anlamda takip ediyorum. 3 tane firma var gerçekten diğerlerinden ucuza koyan bunlara bakmanı tavsiye ederim.

1. Amazon, klasik zaten, Allah başımızdan eksik etmesin.
2. QP Bilişim.
3. sadece cuma günlerine özel olmak şartı ile incehesap.com.
4. GameGaraj.

Bundan sonra isterse 400 lira ucuza satsın diğer firmalar, bunlar dışında hiçbir yerden alışveriş yapmayacağım. Bozarlarsa kendilerini bunlardanda yapmam o ayrı.

Belki bilmediğim uygun fiyatlı satan insani duygularını kaybetmemiş farklı firmalar da vardır, var ise eklerseniz takip ederim.

Geçen pazartesi 5400 TL fiyattan MSI 3060 Ti Gaming X Trio sattı QP Bilişim. 1 tane alabildim şükür ama hem bir başkasının çok yüksek fiyat vermesi hem de PCB sinin çok eleştirilip, ileride çıkacak bir sıkıntıdan korkmamdan dolayı sattım. Oturdum Qp'i takip ediyorum. Yakın fiyatlarda tekrar stok açarlarsa kendime söz verdim adamlara siparişi tamamladıktan sonra baklava yollayacağım. Normal fiyattan ürün sattıkları için satıcı firmaya baklava yolluyorum, evet.

Son düzenleme:
Aktif olarak ciddi anlamda takip ediyorum. 3 tane firma var gerçekten diğerlerinden ucuza koyan bunlara bakmanı tavsiye ederim.

1. Amazon, klasik zaten, Allah başımızdan eksik etmesin.
2. QP Bilişim.
3. sadece cuma günlerine özel olmak şartı ile incehesap.com.
4. GameGaraj

Bundan sonra isterse 400 lira ucuza satsın diğer firmalar, bunlar dışında hiçbir yerden alışveriş yapmayacağım. Bozarlarsa kendilerini bunlardanda yapmam o ayrı.

Belki bilmediğim uygun fiyatlı satan insani duygularını kaybetmemiş farklı firmalar da vardır, var ise eklerseniz takip ederim.

Qp bende takip ediyorum şu an stokta yok dediği ürüne bir fiyat vermiş dolar yüksekken hem de 7.8 stok geldikten sonra fiyat değişir mi? Daha önce qp hiç takip etmedim bilmiyorum. Amazon işi maalesef yalan Amazon kendi sattıği sadece bugun gordum germany 5400'e iki fan Zotac 3070 oda hemen bitti başka bir tane ucuz koymadi oraya koyanlar hep N11 vs koyan aynı firmalardı
Şunuda söyliyeyim 2 aydan beri aynı fiyata sabit duran palit 3070 game garaj oda ürünlerini kaldırmış. Ya gerçekten stoklari bitti yada 6200 den satılan pny 3070 ler bile 7600 oldu diye onlarda fiyat yükseltcek bakalım görecez. Şuan pik durumunda fiyatlar :) almayın

Geri
Yukarı