Ekran kartı görüntü kesme ve fan sesi

RXF

Hectopat
Merhaba.
1- Ekran kartım zaman zaman görüntüyü kesiyor ve fanlar son hızda dönüyor. Restart atmadan da düzelmiyor sebebi ne olabilir?
2- Anakartın ekran kartı soketindeki klipsin kırık olduğunu tespit ettim fakat ekran kartım 2 fanlı ve ağır değil yerinden oynadığınıda düşünmüyorum yatay duruyor kasa o klipsin olmayışı bilgisayara bir zarar verir mi?
3- Bilgisayarı her açtığım zaman kasanın içerisinden bir fan sesi geliyor, açıldıktan 1 dakika sonra kesiliyor ( ekran kartı fanları ısınmadan dönmüyor )
Tahminimce ya kasanın kendi fanı ya da PSU fanı. Ne yapmalıyım önerebileceğiniz bir çözüm yolu var mı yoksa aldırış etmemeli miyim?

1. Sorunu kendim nasıl çözdüğümü anlatabilirim ekran kartımda güç sorunu vardı belirli bir güçten fazlasını çekemiyor yetersiz güçte belirttiğiniz probleme sebep oluyordu. Kartın içini açtım ve güç kısmının oradaki (sanırsam mosfet deniyor) parçalarda aşırı şekilde toz vardı hatta parçayı göremiyordum bile tozları temizleyip termal macun yenilediğimde sorun çözülmüştü.

1. Sorunu kendim nasıl çözdüğümü anlatabilirim ekran kartımda güç sorunu vardı belirli bir güçten fazlasını çekemiyor yetersiz güçte belirttiğiniz probleme sebep oluyordu. Kartın içini açtım ve güç kısmının oradaki (sanırsam mosfet deniyor) parçalarda aşırı şekilde toz vardı hatta parçayı göremiyordum bile tozları temizleyip termal macun yenilediğimde sorun çözülmüştü.
Hocam ben ekran kartının içerisini açarsam o karttan daha hayır gelmez elime yüüzme bulaştırırım =)

Onun dışarısında bir problemi yok RDR2 Ultra ayarlarda drop yemeden saatlerce oynayabiliyorum. Garanti süresi en az 20 gün süreceği için göndermek istemiyorum ilerleyen süreçte başıma arza çıkarır mı?

Çıkartabilir. Garantisi varsa gönderin bence. Sonra kullanıcı hatası deyip eliniz de kalabilir kart.

Yeni konular

Geri
Yukarı