Ekran kartı ısınma sorunu

karacac

Centipat
Arkadaşlar oyun oynarken Ultra'da ekran kartım ısınıyor. Yeni aldığım PC'de oyun GTA 5 oynuyorum kasanın üstüne elimi değdiğim de buz gibi yanlara arkasına değdiğim de buz gibi ama camlı tarafa değdiğim de ekran kartının olduğu yer ısınıyor fazla. Neden acaba? Soğutucu almam gerekli mi acaba sıvı soğutucu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında soğutma amaçlı borular vardır.Bunun sebebi sürkilasyon içindir.Sıcak hava borular vasıtayla fanlara iletir ve dışarıya atımıdır.Bu dokunduğun boru büyük ihtimalle bahsettiğim sıcak hava dolu borudur.Hafif yükte bu borular 30-40°C dereceler seyreder.(Bu durum farklı senaryolarda değişebilir ama basit açıklama bu şekildedir.)Bu durum sana ellerinle dokunduğun çok sıcak hissettirebilir,normaldir.Yine de sıcaklığı merak ediyorsan Gpu Temperature proglamlarından indirip sıcaklığa bakabilirsin.Buradan değerleri paylaşırsan sana daha iyi yardımcı olabiliriz.

Sizin eliniz termometre mi? Ayrıca dün de konu açmışsınız...

Dokun, sıcak, demek ki yanıyor diye bir mantık yok.

Programlardan baktınız mı sıcaklığa?

Oyun oynarken sıcaklık 65 oluyor ya ben bilmediğim için acaba dedim ekran kartına bir şey mi oluyor oldu diye düşünmüştüm normal mi ısınması bunların
Ekran kartında soğutma amaçlı borular vardır.Bunun sebebi sürkilasyon içindir.Sıcak hava borular vasıtayla fanlara iletir ve dışarıya atımıdır.Bu dokunduğun boru büyük ihtimalle bahsettiğim sıcak hava dolu borudur.Hafif yükte bu borular 30-40°C dereceler seyreder.(Bu durum farklı senaryolarda değişebilir ama basit açıklama bu şekildedir.)Bu durum sana ellerinle dokunduğun çok sıcak hissettirebilir,normaldir.Yine de sıcaklığı merak ediyorsan Gpu Temperature proglamlarından indirip sıcaklığa bakabilirsin.Buradan değerleri paylaşırsan sana daha iyi yardımcı olabiliriz.
Sıcaklık 65 görünüyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı