Ekran kartı ısısını düşürme

gnabry361

Hectopat
Daha fazla  
Ethereum kazmak için programı çalıştırınca ısı 75 derecenin üstüne çıkıyor. Ben bu ısıyı 65 civarına sabitlemeyi istiyorum, bunu nasıl yapabilirim? Bir denedim yapmayı bilgisayar kendisini kapattı kendim yapamicağıma karar verdim. Bu konu ile ilgili bir rehber de bulamadım.

Undervolt yapabilirsiniz ama kazım hızı düşer, onun haricinde iyi bir soğutma sistemine sahip olmanız gerekir.

Kartı alalı bir yıl oldu ise çok kaliteli bir termal macun alın. Ekran kartının termal pedlerini değiştirin. Kasa havadar değil ise kasayı satıp hava akışı iyi olan bir kasa alın.
Undervolt yapabilirsiniz ama kazım hızı düşer, onun haricinde iyi bir soğutma sistemine sahip olmanız gerekir.

U. V. Yapabilirsin.

Kartı alalı bir yıl oldu ise çok kaliteli bir termal macun alın. Ekran kartının termal pedlerini değiştirin. Kasa havadar değil ise kasayı satıp hava akışı iyi olan bir kasa alın.

U. V. Yapabilirsin.
Kardı haziranda aldım kasa 900-1000 TL civarı fiyata o zaman hava akışı iyi diye almıştım.

Kasanın kapaklarını açın, fanların yüksek hızda çalıştığına emin olun ve bir miktar undervolt yapın.

Ortalama ne kadar Mh/s düşebilir. Undervolt denilen şey riskli gibi anladım profosyenel yardım almam lazım mıdır yoksa kendim deneyerek öğrenirsem bilgisayar zarar görebilir mi?
İçindeki tozları alın. Onun dışı 75C normal.
75C ile günde 15 saat çalışması tabiki ömürü kısaltır ama ne kadar kısaltır bir fikriniz var mı?

Anında indirme azar azar yap. Bence yapmana gerek yok bilmiyor isen. Karta zarar gelebilir.

Ortalama ne kadar Mh/s düşebilir. Undervolt denilen şey riskli gibi anladım profosyenel yardım almam lazım mıdır yoksa kendim deneyerek öğrenirsem bilgisayar zarar görebilir mi?
Ne kadar Mh/s düşer bilmem ama Undervolt riskli bir şey değil. MSI Afterburner üzerinden kolayca düşürebilirsiniz ve sistem zarar görmez. Undervolt performansı düşürüp, güç tüketimini azaltıyor.

Geri
Yukarı