Ekran kartı marka tavsiyesi

Bütçe
30.000
Gigabyte için 2-3K farkla soğutmayı 3'e alabiliyorsun 3 soğutma oyun deneyimi için vb. şeyler için önemliyse 3 soğutma alacağım ama çok fazla önemli değilse veya bu ekran kartlarında bilgisayar sıcaklamaz diyorsanız 2 fan bütçe bakımından daha iyi olur normal olarak.

4000 serisi ısınan bir seri değil dostum atmış olduğumuz marka ve modeller üzmez seni soğutma konusunda.

4070 ve R5 5600 alabilirsin. AM5 geçersen R5 7500F iyi gider. Marka önemli değil hangisi ucuzsa onu al.

4070 ve R5 5600 alabilirsin. AM5 geçersen R5 7500F iyi gider. Marka önemli değil hangisi ucuzsa onu al.

4070 Super ve R5 5600 alabilir. 1080p de biraz darboğaz olacak ama yapacak bir şey yok takılacak bir durum değil 2K da ayarları Full'e keyfine bak.

Marka fark etmez. Asus falan alırsan diğerlerine göre 4 5 derece soğuk çalışır ama fiyat farkı da var.

4070 Super ve R5 5600 alabilir. 1080p de biraz darboğaz olacak ama yapacak bir şey yok takılacak bir durum değil 2K da ayarları Full'e keyfine bak.

Bir de galiba benim CPU bunlar için düşük kalır 600W önerebileceğin güzel bir CPU var mı, reis?
Bir de bunların yanında anakart değiştirmemiz önemli mi gerek var mıdır?
Ve benim RAM 8 GB bunu yükseltmem lazım mı lazımsa ne kadar.

Son düzenleme:

Doğru böyle daha iyi olur.

RAM 8 GB bunu yükseltmem lazım mı lazımsa ne kadar.

Yanına aynı modelden bir 8 koysan yeter. Bütçe el verirse 16x2 de yapabilirsin.

Bir de galiba benim CPU bunlar için düşük kalır 600W önerebileceğin güzel bir CPU var mı, reis?
Bir de bunların yanında anakart değiştirmemiz önemli mi gerek var mıdır?
Ve benim RAM 8 GB bunu yükseltmem lazım mı lazımsa ne kadar.

O CPU değil PSU. Elindeki anakart AM5 değilse değişmen gerekir. Senin sistemin nedir? Satıp bütçenin üstüne ekleyip yeni bir hazır sistem alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı