Ekran kartı olmasına rağmen, sistem işlemcinin dahili ekran kartını kullanıyor

Ertunc59

Hectopat
RAM
16x2 32 GB 7200 Mhz
SSD veya HDD modeli
990 pro 1 TB
Ekran kartı
ASUS 4090 ROG OC EDİTİON
Anakart
Z790 MAXİMUS HERO
İşlemci
İ9 13900 KS
Merhaba.
Intel i9 13900KS işletim sisteminde pasif olan Intel ekran kartını nasıl silebilirim?
FPS oyuncusuyum.
Sadece NVIDIA ekran kartı ile çalışmasını istiyorum.
Aygıt yöneticisinde gözükmüyor bu arada.
Anakartım Z790 Maximus Hero.
BIOS'tan bir yolu var mıdır yoksa başka yollar mevcut mudur?
Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Kablo ekran kartına takılı olduğu sürece normalde kullanmaz. Nereye takılı?

Görüntü kablosunu ekran kartına taktığınızda işlemcinin içindeki dahili grafik kartı kullanılmıyor zaten. Onu kullanmak için görüntü kablosunu anakarta takmak gerekiyor. Endişe edilecek bir şey yok zaten şu anda devre dışı diyebiliriz.

Kablo ekran kartına takılı olduğu sürece normalde kullanmaz. Nereye takılı?

Ekran kartına takılı fakat darboğaz ve FPS droplanma sorunuyla karşı karşıyayım.
16x2 32 GB 7200 MHz RAM.
4090 ekran kartı.
i9 13900 KS.
Z790 Maximus Hero anakart işletim sistemim var.
Fakat birdenbire FPS oyunlarında sağa sola dönüşlerde vs 700-800 FPS alırken 120-300 arası FPS'lere düşüyor Low ayarlarda.

Ekran kartına takılı fakat darboğaz ve FPS droplanma sorunuyla karşı karşıyayım.
16x2 32 GB 7200 MHz RAM.
4090 ekran kartı.
i9 13900 KS.
Z790 Maximus Hero anakart işletim sistemim var.
Fakat birdenbire FPS oyunlarında sağa sola dönüşlerde vs 700-800 FPS alırken 120-300 arası FPS'lere düşüyor Low ayarlarda.

Yani sabit FPS'ler değil de sürekli dalgalı FPS almam ciddi gecikmeler yaratıyor input lag sebep oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartına takılı fakat darboğaz ve FPS droplanma sorunuyla karşı karşıyayım
16x2 32 GB 7200 MHz RAM
4090 ekran kartı
i9 13900 KS
Z790 Maximus Hero anakart işletim sistemim var
Fakat birdenbire FPS oyunlarında sağa sola dönüşlerde vs 700-800 FPS alırken 120-300 arası FPS'lere düşüyor Low ayarlarda

Yani sabit FPS'ler değil de sürekli dalgalı FPS almam ciddi gecikmeler yaratıyor input lag sebep oluyor

Tamamda bunun dahili ekran kartı ile alakası yok? İşlemcinin ekran kartında olsaydı hep düşük FPS alırdınız. Baska oyunlarda da oluyormu acaba? Çünkü bazen yazılımsal olabiliyor eğer başka oyunlarda da oluyorsa islemcinizde sorun olabilir.

Bir de oyunda iken kullanımları SS atabilir misiniz? Ve sağa sola döndürürken tam olarak ne olduğunu.

Tamamda bunun dahili ekran kartı ile alakası yok? İşlemcinin ekran kartında olsaydı hep düşük FPS alırdınız. Baska oyunlarda da oluyor mu acaba? Çünkü bazen yazılımsal olabiliyor eğer başka oyunlarda da oluyorsa islemcinizde sorun olabilir.

Bir de oyunda iken kullanımları SS atabilir misiniz? Ve sağa sola döndürürken tam olarak ne olduğunu.

Oyun ssleri atamam çünkü yeni format attım durum tam olarak şöyle.
Rainbow Six: Siege oynuyorum Vulkan'da ve oyun içerisinde 700-800 FPS'lerden örneğin rakibi gördüğümde çatışma esnasında 120-210 FPS aralarına düşüyor. Monitör 360 Hz NVIDIA ayarları performansta her şey güncel yapabileceğim ne varsa her şey güncel ama düşük sistemdeki arkadaşlarıma sorduğumda onlara da test yaptırdım sabit FPS'lerde devam ettiklerini söylüyor da bendeki durum pek normal değil açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ssleri atamam çünkü yeni format attım durum tam olarak şöyle.
Rainbow Six: Siege oynuyorum Vulkan'da ve oyun içerisinde 700-800 FPS'lerden örneğin rakibi gördüğümde çatışma esnasında 120-210 FPS aralarına düşüyor. Monitör 360 Hz NVIDIA ayarları performansta her şey güncel yapabileceğim ne varsa her şey güncel ama düşük sistemdeki arkadaşlarıma sorduğumda onlara da test yaptırdım sabit FPS'lerde devam ettiklerini söylüyor da bendeki durum pek normal değil açıkçası.

Rainbow Six: Siege oynadığınız çözünürlük nedir?

Sizdeki sorunun dahili GPU kullanma ile alakası yok. RTX 4090 zaten 1080p kartı değil. Çoğu işlemci zaten 1080p için bu kartta kullanımı yüksek olur.

Geri
Yukarı