Ekran kartı PCI-e'yi kapatıyor

ErhanErbir

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8+8 GB 3200 MHz
İşlemci
Ryzen 5 1600af
Merhaba,
Sistemimde Gigabyte A320M S2H V2 var. Anakarttan yana bir sıkıntım yok. Wi-Fi 6 modeme geçtim ve verim alabilmek için PCI-E bağlantılı AX wifi alıcı taktım. Sonrasında M.2 SSD mi yükselteyim diye Samsung 980 1tb nvme ssd aldım. Eski SSD Koxia 480gblık boşa gitmesin, nasıl olsa 1 PCI-e slotum daha var diye aparat aldım.

Fakat aldıktan sonra fark ettim ki ekran kartım PCI-e slotunun üstüne geliyor.
Anakartı değiştirmeden bu sorunu çözebilir miyim?
Değiştirmem gerekiyorsa:
Ben 2 kart gözüme kestirdim açıkçası. Yorumlarınızı veya varsa anakart önerilerinizi rica edeceğim.

Gigabyte B450M S2H V2 AMD B450 DDR4 M2 mATX

Fiyat olarak istediğim kıvamda. Ama PCI-e X1 2.0 olması ileriye dönük sıkıntı olur mu?

GIGABYTE B550 AORUS Elite V2

Aradığım tüm özellikler var neredeyse: Çift M.2 slotu, bolca PCI girişi, hem de 4.0 + 3.0
Fakat fiyat 450M in 3 katı.

Merhaba,
Sistemimde Gigabyte A320M S2H V2 var. Anakarttan yana bir sıkıntım yok. Wi-Fi 6 modeme geçtim ve verim alabilmek için PCI-E bağlantılı AX wifi alıcı taktım. Sonrasında M.2 SSD mi yükselteyim diye Samsung 980 1tb nvme ssd aldım. Eski SSD Koxia 480gblık boşa gitmesin, nasıl olsa 1 PCI-e slotum daha var diye aparat aldım.

Fakat aldıktan sonra fark ettim ki ekran kartım PCI-e slotunun üstüne geliyor.
Anakartı değiştirmeden bu sorunu çözebilir miyim?
Değiştirmem gerekiyorsa:
Ben 2 kart gözüme kestirdim açıkçası. Yorumlarınızı veya varsa anakart önerilerinizi rica edeceğim.

Gigabyte B450M S2H V2 AMD B450 DDR4 M2 mATX

Fiyat olarak istediğim kıvamda. Ama PCI-e X1 2.0 olması ileriye dönük sıkıntı olur mu?

GIGABYTE B550 AORUS Elite V2

Aradığım tüm özellikler var neredeyse: Çift M.2 slotu, bolca PCI girişi, hem de 4.0 + 3.0
Fakat fiyat 450M in 3 katı.

Paran varsa B550 al.

Paran varsa B550 al.
B550m k yı falan inceledim, çift m2 ve pcie ler 3.0
Fiyatı da fena değil… 550 nin hangi versiyonunu önerirsin?

Evet baktım bunlara, ekran kartının altında 1cm kadar boşluk var. Sığcak mı bilemedim…

Yeni konular

Geri
Yukarı