Ekran kartı piyasası mart ayı içinde nasıl olur?

pctoplayanadam

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Ekran kartı piyasası kanayan yaramız oldu biliyorsunuz. 2020 başlarında 500 liraya satılan bir kart şu an 1500 seviyelerinde geziyor. Bunun sebebi de hem dolar hem de miningcilerin piyasada kart bırakmaması. Sadece fiyatlar yüksek değil, piyasada kart bile yok. Ben GTX 1650 almak istiyorum. Beklentilerime göre çok uygun bir kart. Ancak bu kartı hiçbir yerde bulamıyorum. İnternetten ikinci ele de güvenim yok.

Sizce piyasanın durumu mart ayı içinde ne olur? Miningcilere NVIDIA'nın getireceği bir kısıtlama olabilir mi? Piyasaya GTX gibi eski serilerden yeni kartlar sürülür mü, yoksa ikinci ele mi kaldık? Bu konularda görüşlerinizi merak ediyorum.

Bana sorarsanız en erken Haziran anca toparlar hem üretici stoğu hem de piyasa durulması lazım ama şu fiyatlarla madenciler bırakmaz kartları.

GTX 1050 Ti tekrar üretim bandına alındığına dair bir haber çıkmıştı geçenlerde.
Eski kartlar tekrar üretim bandına alabilir fakat eski kartları önermiyorum.

Sorunuza gelecek olursak piyasanın düzelmesi pandeminin ve kripto para borsasının gidişatına bağlı.
Yani özetleyecek olursak kripto paralarda düşüş olmadığı sürece kart fiyatlarında değişiklik olmayacak diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı