Ekran kartı sıcaklığı 99 derece

Bütün donanimlari sokup her birini düzgünce temizleyip, fanların doğru taraftan havayı alıp doğru tarafa attigindan emin olarak sıfırdan kurulum yapın. Termal macun yenileyerek, kablolamaya özen gösteren fark olacak mı gözlemleyin.

R9 280X'im de böyleydi. 99 değil de 90'ı buluyordu otomatik devirde. Fanları %80'e aldığımda uçak sesi çıkarıyordu ama sıcaklıklar 70-80 arası oluyordu. Daha sonra thermal pad ve macun yenilendi. Çok bir fark olmadı ama otomatik fan ayarında 70-80 arası takılmaya başladı.

GPU fanlarının otomatik de olduğundan emin ol. Belki MSİ Afterburner dan fan hızını manuel yapmışsındır. Kasa içi sıcak olunca da işlemci fanı da sıcak hava üflüyor. Normalde sistemin o sıcaklık değerlerinde kapanması lazım.

Ekran kartı ve cpu termal macunu yenile yakın zamanda yenilenmemiş ise ve ayrıca bütün oyunlarda tam yükte çalışıyorsa ekran kartı trojen bitcoin miner bulaşmış olabilir

Merhaba öncelikle yorum yapan herkese çok teşekkür ederim. Call of duty modern warfare oynamak için yüklemiştim. Fakat oyun açarken benden adrenalin 2019 edition 19.9.3 beta sürümünü yüklememi istiyordu bende yükledim ondan sonra bu şekilde sorunlar oluştuğunu fark ettim. Önerilen sürümü geri yükledim sorun çözüldü. Bu arada kasanın içi temiz bakımlı düzenlidir. Fanlar doğru şekilde konumlandırılmıştır. İşlemci İ5 4690K overclock yapılmıştır. Cooler master hyper 212 ile çalışmaktadır. Kasayı zaten toplayalı 6 7 sene oluyor. Çok eskidi en son 2 sene önce termal macun yenilemesi yaptım. 1 veya 2 senede bir termal macun gibi işlemleri yapıyorum. Kaliteli bir termal macun kullanmıştım. Daha önce değiştirdiğim termal macunlar kurumamıştı hatta aldığım ürün gerçekten başarılıydı. Aşağıdaki ürünleri satın aldım. Ürünler elime ulaşınca kasanın önünde 2 adet fan yeri var 1 tane fan bağlı 1 tane daha fanı mevcut yuvasına bağlayıp ayrıca 1 fan daha kasaya modifikasyon yaparak ön paneldeki fan sayısını 3 yükselteceğim. Öyle düşündüğünüz gibi karman çorman pis bakımsız kullanılan bir cihaz değildir.

1. Termal Macun
  2. Termal Pad
  3. Fan

Z3_series_03.jpg

Ekran Kartı ve İşlemci'de fazla sıcaklıkta yerinizde olsam bir kule tipi soğutucu alırım.
Hava sirkülasyonu burada çok önemli.

Merhaba öncelikle yorum yapan herkese çok teşekkür ederim. Call of duty modern warfare oynamak için yüklemiştim. Fakat oyun açarken benden adrenalin 2019 edition 19.9.3 beta sürümünü yüklememi istiyordu bende yükledim ondan sonra bu şekilde sorunlar oluştuğunu fark ettim. Önerilen sürümü geri yükledim sorun çözüldü. Bu arada kasanın içi temiz bakımlı düzenlidir. Fanlar doğru şekilde konumlandırılmıştır. İşlemci İ5 4690K overclock yapılmıştır. Cooler master hyper 212 ile çalışmaktadır. Kasayı zaten toplayalı 6 7 sene oluyor. Çok eskidi en son 2 sene önce termal macun yenilemesi yaptım. 1 veya 2 senede bir termal macun gibi işlemleri yapıyorum. Kaliteli bir termal macun kullanmıştım. Daha önce değiştirdiğim termal macunlar kurumamıştı hatta aldığım ürün gerçekten başarılıydı. Aşağıdaki ürünleri satın aldım. Ürünler elime ulaşınca kasanın önünde 2 adet fan yeri var 1 tane fan bağlı 1 tane daha fanı mevcut yuvasına bağlayıp ayrıca 1 fan daha kasaya modifikasyon yaparak ön paneldeki fan sayısını 3 yükselteceğim. Öyle düşündüğünüz gibi karman çorman pis bakımsız kullanılan bir cihaz değildir.

1. Termal Macun
  2. Termal Pad
  3. Fan

Eki Görüntüle 445748
Öncelikle hayırlı olsun. Termal macun ve termal pad güzel bir seçim olmuş, lakin fan için aynı şeyi söyleyemem. Fan'ın sağladığı hava akımı ile ilgili, hiç bir açıklama yapılmamış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı