Ekran kartı sürücüm ekran kartım ile uyuşmuyor

Beratkocum16

Hectopat
Ekran kartımın sürücüsünü aygıt yöneticisinden güncellediğimde ekran kartımla alakası olmayan bir sürücü geliyor. Ekran kartım ASUS ama sürücü Radeon geliyor. ASUS sitesinden baktım son sürüm olarak ama son sürümü indirdiğimde ekran kartı modeli aygıt yöneticisinde ekran kartımın modelini gösteriyor ama sürücüyü güncellediğimde farklı bir model ekran kartının sürücüsü yükleniyor.

Şimdiden teşekkürler.

Hocam, AMD Radeon sürücüsü globaldir. Her zaman sitesinden en günceli yüklenmesi tavsiye edilir.

• Hiçbir zaman Aygıt Yöneticisi altında ASUS, MSI ya da Gigabyte yazmaz. GPU üreticisi ne derse o yazar. Bkz. Radeon, GeForce
  • AMD de NVIDIA da kartların model adlarını değiştirebilir ki bunu yaptılar da. O yüzden sürücü yükleme sonrası kartın 6000 serisi ise 7000 serisi olabilir. Bu, normal bir durumdur.
  • Siz sadece en güncel sürücüyü kullandığınızdan emin olacaksınız. Bu kadar.

Hocam RX 5500 XT modelini aldım. Kartta yazılımsal bir sorun vardı, bir türlü driver kuramadım sonra aldığım yere götürdüm, QP bilişim de ki Uğur abi yeni bir kart verdi bana sağ olsun. Yani AMD kartta böyle bir şey yaşadım haberin olsun.

• Hiçbir zaman Aygıt Yöneticisi altında ASUS, MSI ya da Gigabyte yazmaz. GPU üreticisi ne derse o yazar. Bkz. Radeon, GeForce
  • AMD de NVIDIA da kartların model adlarını değiştirebilir ki bunu yaptılar da. O yüzden sürücü yükleme sonrası kartın 6000 serisi ise 7000 serisi olabilir. Bu, normal bir durumdur.
  • Siz sadece en güncel sürücüyü kullandığınızdan emin olacaksınız. Bu kadar.

Peki neden windows'un yüklediği sürücü asusun sitesinde yok ?

Hocam, dediğim gibi en güncel sürücüler chipset üreticisinin sitesinde olur.

Hocam, dediğim gibi en güncel sürücüler chipset üreticisinin sitesinde olur.

Bilgisayarım toplama deil markası casper ama çipsette via yazıyo heralde casperin ama casperin sitesinde çipset sürücüleri bile yok anakart ekran kartı sürücüsü ne arasın ? ( zaten bilgisayarın modeli casperin sitesinde yok.)

Hocam, aslında Casper bir toplamadır. Piyasadan parçaları toplayıp Casper olarak satıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı