Ekran Kartım Bozuldu

Kadir7753

Centipat
Ekran kartımı bilgisayar çalısıyorken cıkarttılar ve bozuldu. Fanı çalısıyor fakat görüntü gelmiyor kısa devre yok neresi arıza yapmıstır?

Ekran kartı çıkarılmadan önce anakarttaki tırnağın kaldırılması lazım. Çocuklar o tırnağı çekmeden kartı çıkarmaya çalıştıysa kartın takıldığı pirinç yuvada bozulmalar olabilir. Teknik servise gösterin bence.

Ekran kartı çıkarılmadan önce anakarttaki tırnağın kaldırılması lazım. Çocuklar o tırnağı çekmeden kartı çıkarmaya çalıştıysa kartın takıldığı pirinç yuvada bozulmalar olabilir. Teknik servise gösterin bence.
Ekran kartını tekrar takınca fanı dönmeye başlıyor ve çalısmaya baglı ısınıyor ama görüntü gelmiyor

Ati hd4350 512mb
kart.jpg

Kartın takıldığı uzun şeritli yuva çıkarılmadan önce dediğim gibi ankarttaki tırnağın kaldırılması lazım. Eğer çocuklar zorlayarak çıkartmaya çalıştıysa kırılmış/bükülmüş olabilir.

Anakartın nedir? Başka yer varsa oraya tak, olmazsa intel işlemci kullanıyorsan, kabloyu anakarta takıp görüntü gelip gelmediğine bakar mısın?
Onbordtan görüntü alıyorum ekran kartını çıkarttıgım zaman, ama ekran kartını taktımmı onbordtaki görüntü gidiyor ekran kartında takınca vga yı görüntü gelmiyor
Eki Görüntüle 562466
Kartın takıldığı uzun şeritli yuva çıkarılmadan önce dediğim gibi ankarttaki tırnağın kaldırılması lazım. Eğer çocuklar zorlayarak çıkartmaya çalıştıysa kırılmış/bükülmüş olabilir.
Ekran kartınını girişlerine bakıyorum heralgi bi kırık , yamukluk yok

Geri
Yukarı