Ekran Kartı Takınca PC Kapanıyor

ahm1453

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sorunum bugün başladı.

Her zamanki gibi CSGO oynuyodum Critical Proccess Died diye bir hata aldım. Sonrasında PC sürekli sanki ekran karı bozulmuş gibi değişik renkler çıktı PC'yi fişten çıkarıp tekrar taktığımda sorun düzeliyordu. (Bu olayı 3 kere yaşadım + benim ekran kartımın fanı bozuk ve aşırı fazla ısınma problemi var).

PC'yi fişten çıkarıp tekrar taktığımda hiçbir şey olmadı fazla ısınmasındandır deyip biraz bekledikten sonra tekrar güç düğmesine bastım bir şey olmadı. Kasayı açtım her güç düğmesine bastığımda işlemci fanı titreyip duruyordu.

Önce BIOS pilini çıkarttım ve bekledim hiçbir şey olmadı aynısını RAM'lere de yaptım. İkisini birlikte de yaptım ama hiçbir şey olmadı. En sonda ekran kartını çıkarttım ve PC'yi çalıştırdım şuan onboard olarak PC'yi kullanıyorum. Çözüm önerilerinizi söylerseniz sevinirim.

Özellikler;

HD 4670 AMD ekran kartı
4 GB RAM İntel i3 İşlemci
Anakart modelini bilmiyorum.
240V - 2.5A 50hz PSU

Çalıştığından emin olduğum parçalar:

-Anakart
-İşlemci
-RAM'ler
-PSU(ekran kartı takılı değilken çalıştırıyor)

--PCİ slotu ve Ekran Kartının yanmasından şüpheleniyorum.

Benim şöyle bir önerim var;

Ben PC'yiçok fazla fişten çekip kapatan biriyim bu yüzden PSU'da performans düşüşü olabilir ve PSU'nun gücü ekran kartına yetmiyor olabilir.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

güncel

Fanda problem olduğu doğru ama bu problem ben oyun oynarken değil PC yi fişten çekince başıma geldi. Ekran kartımın yandığını düşünmüyorum

Fazla ısındığı için kapanıyor olabilir. PC yi kapatıp açınca da biraz soğuduğu için tekrar başlıyor olabilir. Fanda ve ekran kartındaki sorunları halletmeden başka bir problem olup olmadığını anlamak zor. Donanımlar aşırı ısınmadan dolayı hata verebilir. Bilgisayarınızda yeterli incelemeyi yapıp muhtemel sebepleri yazmışsınız zaten. PSU ve ekran kartı sorununuzu hallettikten sonra tekrar inceleyip olası bir sorunda yazmanız daha yararlı olacaktır

PSU nun çalışıp çalışmadığını bazı parçaları çıkarıp denedim. Örneğin; CD-ROM ve Hard diski çıkardım ama gene aynı hatası verdi. Bu PSU nun bozuk olmadığını kanıtlıyor ben burda bu olaya yeni bileşenler almadan çözüm üretmeye çalışıyorum eğer bu yöntem işe yaramazsa yeni parça almak zorunda kalacağım ama problem anakartta olabilir. Bu durumda Ekran Kartı almak boşa harcama olur.Bu yüzden br şey almadan problemin nerde olduğundan emin olmak istiyorum.

Evet, bu yöntem ile yapılabilir ama benim yapacak uygun bir bilgisayarım yok. Bunu başka bir yöntemle anlamanın bir yolu yokmu ?

Dahili ekran kartını kullanıyorum demişsiniz. Bu durumda ekran kartının da fanı bozuk olduğunu söyleyen sizsiniz. O halde ekran kartını butcenizi aşmayacak şekilde ikinci el normal birşey alarak giderebilirsiniz bence.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı