Ekran kartı yakınlarında kapasitör patlaması

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar başlıkta da belirtiğim gibi ekran kartı yakınlarında kapasitör patlamaları bilgisayara zararı var mıdır? Bilgisayarım 1 kere mavi ekran bir kere de yeşil cizgili ekran vermişti bunun yüzünden olabilir mi acaba? Uzmanlar görüşlerinizi bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Aman aman ha sakınkullanma öyle...
Kapasitörler DC akımı AC akıma çevirir genelde sistemimin istediği aralıkda frekans üretir. Patladıysa burada PSU'da bir sıkıntı meydana gelmiş demektir alçak akım veya yüksek akıma maruz kalmış belli ki. Eğer bu şekilde kullanmaya devam edersen sistemimin gümlemesini sağlarsın.

Aman aman ha sakınkullanma öyle...
Kapasitörler DC akımı AC akıma çevirir genelde sistemimin istediği aralıkda frekans üretir. Patladıysa burada PSU'da bir sıkıntı meydana gelmiş demektir alçak akım veya yüksek akıma maruz kalmış belli ki. Eğer bu şekilde kullanmaya devam edersen sistemimin gümlemesini sağlarsın.
Psu Dan da ses Geliyor Fan sesi sanki bir yere sürtüyor gibi
Yıllar önce bir ekran kartım vardı. Kapasitörü şişmişti baya, elektronikçiye götürdüğümde değiştirmişlerdi. Belki çalışmaya bilir dediler ama 2 yıl daha kullanmıştım.
hayır sanırım yanlış anladınız Ekran kartı yakınlarında yani anakartta kapasitörden bahsediyorum şişmiş ama kullanıyorum bir sıkıntı çıkarmıyor mavi ekran ve ekranda yeşil çizgiler çıkma dışında başka bir sorun yaşamadım ve ben sürekli oyun oynayan birisiyim bilgisayar ısındığı içinde yapıyor olabilirmi acaba ...

Önemli bir parça bence hiç riske girmeyin kullanmayın. Garantisi var ise garantiye yok ise elektronikciye götürün aynısı ile değişim sağlarlar. Ekranda çıkan yeşil çizgiler bir süre sonra çıkıyorsa ekran kartı çok ısındığından oluyor olabilir.
Mavi ekran da hangi hatayı alıyorsunuz?
Resim atma şansınız var mı ?

Son düzenleme:
şuanda ekranda ne mavi ekran çıkıyor nede yeşil çizgiler ama endişeleniyorum bu arada garantisi yok ama tıkır tıkır çalışıyor bilgisayar

Güney köprüsüne yakın hatlarda olduysa, yüksek ihtimal USB veya diğer küçük bağlantılarda sorun çıkarabilir . Çok endişelenmemek gerekir eğer sorunsuz çalışıyorsa . Ama tavsiyem gidip elektronikçi de aynı değerde bir parça taktırmanız.

Güney köprüsüne yakın hatlarda olduysa, yüksek ihtimal USB veya diğer küçük bağlantılarda sorun çıkarabilir . Çok endişelenmemek gerekir eğer sorunsuz çalışıyorsa . Ama tavsiyem gidip elektronikçi de aynı değerde bir parça taktırmanız.
sanırım mause ile klavye taktığım yer arasıra kapanıp duruyor ama alttaki 2 liye takınca birşey olmuyor sanırım olabilir

Geri
Yukarı