Ekran kartı yüke binen oyunlara girince görüntü gidiyor

FRKN145

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba son zamanlarda daha da fazlalaşan bir sorunla karşı karşıyayım. Ekran kartımda sorun olduğunu tahmin ediyorum, olayı anlatayım. PC gayet normal bir şekilde açılıyor ve bir sorun olmuyor, aynı şekilde Valorant gibi işlemci bazlı oyunlarda da bir sorun olmuyor fakat ETS 2, NFS Payback, Squad gibi kısaca ekran kartına yük bindiren olaylarda ekran bir anda tek bir renge bürünüyor, 10 saniye öyle kalıyor. Sonra bilgisayar restart atıyor.

Ekran kartı sıcaklığı konusunda sorun yok, 50 dereceyi bile aşmamışken böyle bir şey oluyor. Ayrıca AIDA64 stres testinde de herhangi bir sorun olmuyor ancak oyuna girince aynı şey oluyor. Bir ilginç detaysa Disney+ izlerken de aynı şey oluyor, bu kısmı pek anlamadım. Çünkü Disney+ ile ne alakası olduğunu çözemedim. Sorun bu şekilde, sizce nasıl çözebilirim?

Ekran kartı: RX 560 BIOSTAR 4 GB.
İşlemci: X3440 3.6GHz overclock.
RAM: 12 GB 1600MHz.
PSU: 500W 80+ High Power.
Anakart: Gigabyte P55M UD2.

Stres testinde sorun yok ama oyunlarda sorun varsa belki yazılımsal bir sorun olabilir, belki driver belki directx ama PSU sorunu da olabilir. Güç tüketimini de kontrol edip belli bir noktadan sonra kapanıp kapanmadığını anlayabilirsin

Stres testinde sorun yok ama oyunlarda sorun varsa belki yazılımsal bir sorun olabilir, belki driver belki DirectX ama PSU sorunu da olabilir. Güç tüketimini de kontrol edip belli bir noktadan sonra kapanıp kapanmadığını anlayabilirsin.

Nasıl güç tüketimini kontrol edeceğim? Bir de bir şey fark ettim bu sorun olduktan sonra yeniden başlattığımda AMD driver arayüzü kayboluyor.

Stres testinde sorun yok ama oyunlarda sorun varsa belki yazılımsal bir sorun olabilir, belki driver belki DirectX ama PSU sorunu da olabilir. Güç tüketimini de kontrol edip belli bir noktadan sonra kapanıp kapanmadığını anlayabilirsin.

Bir de Microsoft görüntü bağdaştırıcısıyla girdim oyuna o hatanın olduğu yerde şu an hiçbir şey olmadı oyun açıldı hatta tamamiyle.

Bir de yeniden başlatınca PC'yi aygıt yöneticisinde kod 31 hatası görünüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı