Çözüldü Ekran kartı yükseltmesinden sonra AMD sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ephy361

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16gb ddr4
SSD veya HDD modeli
samsung ssd
Ekran kartı
msi rx 6800 trio z
Anakart
asus rog strix b450-e
İşlemci
ryzen 7 5700x
Merhaba, bugün kasama MSI RX 6800 Trio aldım. 3 X 8 pinlik kablo ihtiyacı var PSU da Corsair RM750X 2 adet PCI-e bağladım PSU'ya ve bir kablonun iki 6+2 portunu ve öbürünün bir tane 6+2 portunu bağladım. Fakat PC calısmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor, ne yapmalıyım? Bugün de anakartıma yeni işlemci taktım R7 5700X taktım ASUS ROG B450-E mevcut.

Merhaba, bugün kasama MSI RX 6800 Trio aldım. 3 X 8 pinlik kablo ihtiyacı var PSU da Corsair RM750X 2 adet PCI-e bağladım PSU'ya ve bir kablonun iki 6+2 portunu ve öbürünün bir tane 6+2 portunu bağladım. Fakat PC calısmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor, ne yapmalıyım? Bugün de anakartıma yeni işlemci taktım R7 5700X taktım ASUS ROG B450-E mevcut.

Başka bir sistemde denediniz mi? Belki işlemciniz beslemiyordur, veya yukarıdaki arkadaşın dediği gibi denediniz mi? Veya farklı bir kablo? Ayrıca BIOS sürümünüzün güncel olduğundan emin olun.

Hocam merhaba, oldu diye işaretlemiştim de olmadı işlemciyi Ryzen 7 2700 kullanırken sorun yok ama 5700X takınca çalışmıyor BIOS güncellemesi yaptım ama olmuyor.

O zaman yukarıdaki yazdıklarımın hepsini tek tek dene, ayrıca kendi konunu raporlayıp çözülmediğini söylemelisin.

Belki BIOS reset istiyordur. Bol şans.

Denedim olmadı hocam, şimdi eski işlemciyi taktım onunla da çalışmayaya başladı bir şeyi hatalı mı yapıyorum acaba.

O zaman yukarıdaki yazdıklarımın hepsini tek tek dene, ayrıca kendi konunu raporlayıp çözülmediğini söylemelisin.

Hepsini denedim hocam başka sistemim olmadığı için işlemciyi denetemedim de çalışan şimdi çalışmamaya başladı.

Geri
Yukarı