Ekran kartına macun yerine ped uygulanırsa ne olur?

0zturkTR

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ekran kartı çipseti üzerine macun yerine 0, 5mm ped uygularsam nasıl olur sizce? Tuhaf bir fikir ama görüş ve tavsiyenize ihtiyacım var :)

Kartin orijinalinde eger orada macun var ise macun kullanmaniz eger termal ped var ise termal ped kullanmaniz saglikli olur...

Bunu yazmamın nedeni macun zamanla kuruyor ya ped sürekli ısıyı emdiği için daha iyi bir sonuç verir mi acaba merak ettim hep. Ama Elimde'de sadece 1 tek kart olduğu için korkudan yapamadım.

Bunu yazmamın nedeni macun zamanla kuruyor ya ped sürekli ısıyı emdiği için daha iyi bir sonuç verir mi acaba merak ettim hep. Ama Elimde'de sadece 1 tek kart olduğu için korkudan yapamadım.

O dediginiz termal pedler genellikle ekran kartlarinda VRAM'ler uzerinde kullanilir GPU uzerinde kullanimi pek tavsiye edilmez ayrica zamaninda bu konuyla ilgili arastirma yapmistim sicaklik degerleri cipsetin uzerine termal ped konuldugunda olumsuz yonde etkileniyordu bu yuzden kesinlikle cipsetin ustune termal macun uygula ve eger kurumasindan endiseliysen Arctic MX-4 marka modelli macun 8 sene kurumadigini iddia ediyor bende onu kullanıyorum sicaklik degerleride fena değil fiyatina gore belirtmek isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı