Ekran kartını %100'de çalıştırınca 83 derece oluyor

• Konuyu başlatan Frik
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 42
  • Görüntüleme 11B
Oyun içi değerlerini afterburner ile atar mısın şu an 83 dereceye ulaştığından şüpheliyim???

Ben de RX 590 Ekran kartI Ryzen 5 2600 işlemci ve 16gb ram var. Oyuna girdiğimde GPU Kullanımı 5 saniyede bir %20'lere %10'lara düşüyor.İşlemcimde sıkıntı yok darboğazlıkda yok çünkü Ryzen 5 2600 rx 590'ı rahat beesleyebiliyor.Eskiden böyle bir sıkıntım yoktu son 3 gündür böyle oyun o kadar kasıyorki hiçbir oyuna giremez oldum yardım eder misiniz ? Günlerdir uğraşıyorum video
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam inşallah çözersiniz fakat bence başka konu açın. Her oyunda mı böyle oluyor?
Oyun içi değerlerini afterburner ile atar mısın şu an 83 dereceye ulaştığından şüpheliyim???
Bugün oynarken baktım genelde 80 -81 derece en fazla 82 oldu. Fakat windows tuşuna başıp yeniden girince 65’e kadar düşüyor.

Hocam inşallah çözersiniz fakat bence başka konu açın. Her oyunda mı böyle oluyor?

Bugün oynarken baktım genelde 80 -81 derece en fazla 82 oldu. Fakat windows tuşuna başıp yeniden girince 65’e kadar düşüyor.
Evet her oyunda böyle oluyor maalesef. Günlerdir tek bir oyuna bile giremiyorum format atmayı düşünüyorum ancak attıktan sonra sorunun devam edeceğinden korkuyorum.

Bana göre ASUS'un servisi berbat ROG STRIX RX 570 coilwhine sıkıntısı olmasına rağmen bana servis geri yolladı neymiş performansına etki etmiyormuş raharsız ediyor diye özelliklede yazdım başta MSI ve Gigabyte gibi markalara yönelmenizi tavsiye ederim benim dilim yandı bari sizinki yanmasın ekran karlarındada 80 derecenin üstünü buluyorsa garantiye yollamanızı tavsiye ederim

Son düzenleme:
Bana göre ASUS'un servisi berbat ROG STRIX RX 570 coilwhine sıkıntısı olmasına rağmen bana servis geri yolladı neymiş performansına etki etmiyormuş raharsız ediyor diye özelliklede yazdım başta MSI ve Gigabyte gibi markalara yönelmenizi tavsiye ederim benim dilim yandı bari sizinki yanmasın ekran karlarında da 80 derecenin üstünü buluyorsa garantiye yollamanızı tavsiye ederim.

83 derecenin bir problem yaşatacağını sanmıyorum. Garantiye yollasan bile bir şey yapacaklarını da sanmıyorum.
2 yıla yaklaşık süredir Palit 1070 Ti ekran kartım yük altında 80-83 derecelerde dolaşıyor ama hiçbir sorun yaşamadım. Eğer ROG serisi kartların fiyatları yüksekse böyle ucuz yollu kartları da tercih etmeye devam edeceğim gibi duruyor. 83 derecelere çıkmasında problem yok ama 85 dereceyi falan geçerse ben tedirgin olmaya başlardım. Kasanın hava sirkülasyonu değil de ekran kartının soğutması ile alakalı diye düşünüyorum. Kasamda 2 ön 1 arka 2 üst fan var. Kasam üstte iken de alttayken de kapağı açıkken de adam akıllı değişen değerler yakalayamamıştım. Fan hızı arttırınca da uçak kalkar gibi bağırmaya başlıyor. O yüzden o yola da hiç gitmiyorum otomatik mod ayarlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı