Ekran kartını %100'de çalıştırınca 83 derece oluyor

• Konuyu başlatan Frik
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 42
  • Görüntüleme 11B

Frik

Kilopat
Makaleler
2
Desktop Screenshot 2020.04.22 - 11.04.43.53 (2).png

Resimde görüldüğü gibi ekran kartını tamamen kullanınca 83 derece oluyor. Sıcaklığı düşürmek içinse power limiti azaltmam gerekiyor.
Sizce normal mi? Değiştirmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanızın hava akışı kötü olabilir. 1660 TI için yüksek değerler. Kasanızın kapaklarını ve panellerini açarak deneyiniz. Afterburner ayarlarınızı da sıfırlamanızı öneririm.

Kasanızın hava akışı kötü olabilir. 1660 TI için yüksek değerler. Kasanızın kapaklarını ve panellerini açarak deneyiniz. Afterburner ayarlarınızı da sıfırlamanızı öneririm.
1587543877478.png

Kasam bu
Aslında Afterburner'dan yapmadım GPU Tweak'de Gaming Mode'a almışım fakat sonra sildim programı. Ve Afterburner'ı az önce silip yükledim.

Eki Görüntüle 542518
Resimde görüldüğü gibi ekran kartını tamamen kullanınca 83 derece oluyor. Sıcaklığı düşürmek içinse Power limiti azaltmam gerekiyor.
Sizce normal mi? Değiştirmeli miyim?

Power limiti azalttığınız takdirde kartınızın güç beslemesini kesmiş oluyorsunuz dolayısıyla bu da daha az performans anlamına geliyor. Kasa içi hava sirkülasyonunuzun iyi olduğundan emin olun. Aynı kartın ROG STRIX modelini kullanan arkadaşım 55'li dereceleri geçmediğini söylüyordu. Keza aynı şekilde RTX 2060 ROG STRIX kullanıcısı olarak kartım 58 59 dereceyi çok nadir görüyor.

Kasa içine fan ekleyin veya MSI Afterburner üzerinden özel fan yapılandırması oluşturun

Yeni konular

Geri
Yukarı