Ekran kartını %100'de çalıştırınca 83 derece oluyor

• Konuyu başlatan Frik
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 42
  • Görüntüleme 11B
Ayni sorun benim 1070ti’da da vardi. Her oyunda 80 derece oluyordu sonra karti actim termal macunu sivilasmisti ve neredeyse yok gibiydi, hafifce bir katman surdum, abartmiyorum 10-15 derece birden dustu. En zorlayici oyunda full ayarlarda max 73 derece oluyor artik. Sanada karti cikarip bir goz atmani oneririm. Toz veya benim olay basina gelmis olabilir. Bu arada kasa hava sirkilasyonu felan bir parcanin asiri isinmasina yol acmaz, yanlis bilgilendirmeyin. 83 derecede calisan bir islemci veya ekran kartinin sorunu kendi sogutmasindadir.

Eki Görüntüle 542518
Resimde görüldüğü gibi ekran kartını tamamen kullanınca 83 derece oluyor. Sıcaklığı düşürmek içinse Power limiti azaltmam gerekiyor.
Sizce normal mi? Değiştirmeli miyim?

Öncelikle kasanızın yan kapağını acın kasayı etrafı boş ve icerisis serin bir ortamda calıştırın oyunda tekrar 83 derecelere cıkarsa fanı güclendirin.
Eğer 83 dereceye cıkmazsa sorun kasanızın iceriye aldığı hava yetmiyor ekran kartınıza
3 4 fanlı bir kasa alın.

Konu sahibi ile birebir aynı problemi yaşıyorum. HD 6570 kartım vardı ASUS GT 1030 GB OC ile değiştirdim. Oyuna giriyorum sadece 3-5 dakikada 82-83 dereceye ulaşıyor tam yük altında. Günlerdir çözüm arıyorum bulamıyorum. Garantiye mi göndersem emin değilim. ASUS GPU Tweak 2 programından OC mode almıştım ondan sonra da olmuş olabilir ama tüm ayarlar sonra varsayılana çektim hem Afterburner ile hem Tweak ile kontrol ettim doğru. Ne yapmalıyım sizce? İşlemcim %60 yük civarı 60 küsürlere geliyor GPU %100'de 82-83 oluyor.

Geri
Yukarı