Ekran kartını bağlayınca PSU açılmıyor

Fwing

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bugün bilgisayarımı açtım 2-3 saat video izledim, YouTube'da video izlerken bilgisayar kendiliğinden kapandı ve PSU da hiç tepki yoktu sadece tık edip bilgisayarı açmıyordu.
İlk olarak BIOS pilini çıkardım statik elektrigi boşaltıp BIOS pilini taktım ve tekrar çalıştırmayı denedim çalışmadı yine aynı tık ediyor PSU ama güç vermiyordu. Bende tüm kabloları çıkardım tek tek denedim ve ekran kartının kablosunu takınca PSU'nun güç veremediğini veya vermediğini gördüm daha PSU alalı 1 ay olmadı önceki PSU Cooler Master 650W 80+Bronze ile birkaç ay kullandım hiç sorun yaşamadım ama yeni aldigim antec hcg850W 80+Gold daha 25 günlük ve artık bilgisayarım açılmıyor PSU iade/değişim talebi oluşturdum. Şimdi sorum şu sorun PSU'dan mi kaynakli yoksa ekran kartından mı kaynaklanıyor? Sistemim imzamda görebilirsiniz, yardımlarınızı bekliyorum.

@Oreki PSU'yu alırken size de danismistim onaylamistiniz, yardımcı olabilir misiniz PSU'dan olduğunu düşünüyorum ben. Sizin yorumlarınızı da merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Bugün bilgisayarımı açtım 2-3 saat video izledim, YouTube'da video izlerken bilgisayar kendiliğinden kapandı ve PSU da hiç tepki yoktu sadece tık edip bilgisayarı açmıyordu.
İlk olarak BIOS pilini çıkardım statik elektrigi boşaltıp BIOS pilini taktım ve tekrar çalıştırmayı denedim çalışmadı yine aynı tık ediyor PSU ama güç vermiyordu. Bende tüm kabloları çıkardım tek tek denedim ve ekran kartının kablosunu takınca PSU'nun güç veremediğini veya vermediğini gördüm daha PSU alalı 1 ay olmadı önceki PSU Cooler Master 650W 80+Bronze ile birkaç ay kullandım hiç sorun yaşamadım ama yeni aldigim antec hcg850W 80+Gold daha 25 günlük ve artık bilgisayarım açılmıyor PSU iade/değişim talebi oluşturdum. Şimdi sorum şu sorun PSU'dan mi kaynakli yoksa ekran kartından mı kaynaklanıyor? Sistemim imzamda görebilirsiniz, yardımlarınızı bekliyorum.

@Oreki PSU'yu alırken size de danismistim onaylamistiniz, yardımcı olabilir misiniz PSU'dan olduğunu düşünüyorum ben. Sizin yorumlarınızı da merak ediyorum.
tık ediyorsa sigorta sesidir o psudaki. Psudan kaynaklı bir husus değil. Psu kısa devre aldığından gücü vermiyordur sisteme. Ekran kartını söküp açın sistemi. Açılıyorsa ekran kartınız ömrünü doldurmuştur.

Bende tüm kabloları çıkardım tek tek denedim ve ekran kartının kablosunu takınca PSU'nun güç veremediğini veya vermediğini gördüm

Kartı başka bir bilgisayarda denemek lazım ilk olarak. Antec HC850 almıştınız siz. İşlemcinizde dahili grafik birimi olmadığı için görüntü alamazsınız ama en azından sistem açılıyor mu görebiliriz. Açılıyorsa eğer kartı başka bir sistemde denemek lazım.

Tam olarak aynı sorunu yaşayan birisi daha. GPU vefat etmiş.

Son düzenleme:
Gpu'yu tamire verdim.
Psu iade/değişim talebi açmıştım ama Psu'dan olmadığını anladım iade/değişim talebimi iptal edeceğim.
Ekran kartımın güç kablosunu söküp biraz bekleyince anakart açılıyor yani güç geliyor ama ekran kartının güç kablosunu takınca açmıyor hatta anakartı açtıktan sonra yani güç varken ekran kartını taktım yine kapandı :) Artık hayırlısı..

tık ediyorsa sigorta sesidir o psudaki. Psudan kaynaklı bir husus değil. Psu kısa devre aldığından gücü vermiyordur sisteme. Ekran kartını söküp açın sistemi. Açılıyorsa ekran kartınız ömrünü doldurmuştur.
PSU'da zaten o kadar çok güvenlik koruması var ki, alırken bayağı bakmıştım. Belki bu korumalar diğer parçaların zarar görmesini engelledi. Başka PSU olsa belki çalışacak ama diğer parçalara zarar verecekti. Ama o ilk an akıldan geçen PSU oluyor güç gelmeyince :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı