Ekran kartını iple sabitlemek

Su değil kezzap

Hectopat
Daha fazla  
Evet resimde gördüğünüz gibi ekran kartı slottan aşağıya sarkma yapıyordu bende böyle bir çözüm buldum. Naylon ip kısa devre yapmaz diye düşündüm. Sizce sökmeli miyim ipi? 🧐

20200723_113452.jpg

Kablo değil de ekran kartına taksanız iyi olurdu.

Kutu içeriğinden ekran kartı sabitleyici çıkmadı mı? Çıkmadıysa alabilirsiniz hocam. Uzun vadede sağlam bir tercih değil.

Hayırlı olsun bu arada.
Umarım Rampage kasanın önü meshdir ve içindeki PSU Rampage değildir.

Teşekkür ederim öncelikle. Ekran kartına takacak yer yok o yüzden kabloya taktım sabitleyiciler gereksiz pahalı ve bulunması zor.
Power Supply Corsair marka ve ön panel mesh yapıda 1 tane fan bağlı hava akışını iyi ayarlamaya çalıştım.

Teşekkür ederim öncelikle. Ektan kartı sabitleyiciler gereksiz pahalı ve bulunması zor.
Power Supply Corsair marka ve ön panel mesh yapıda 1 tane fan bağlı hava akışını iyi ayarlamaya çalıştım.
Tamam hocam. O zaman kablodan tutmasın ip, ekran kartından tutsun. Sonrasında kabloyu ve girişi yamultur.

Kasada sadece bir tane mi fan var? Sadece 1 fan varsa o kasa alev püskürtüyordur şimdi.

Tamam hocam. O zaman kablodan tutmasın ip, ekran kartından tutsun. Sonrasında kabloyu ve girişi yamultur.

Kasada sadece bir tane mi fan var? Sadece 1 fan varsa o kasa alev püskürtüyordur şimdi.
Kablodan tutmamasını çok düşündüm ama ekran kartında takacak yer bulamadım düz tasarımlı bir kart. Kasada bir egzoz fanı bir de içeri üfleyen fan var üste de alacağım yakında işlemci bölgesindeki pis havayı atması için.
Kablo biraz alta doğru çekiyor sanki. Kabloyu biraz daha girişe doğru gevşetin olmadı.

Deneyeceğim.
Kardeşim kasanın ekran kartı vidasını sıktın mı sarkma yapmaması lazım normalde.
Vidalar sonuna kadar sıkılı.

Fanın arasından geçirip yukarıdan çıkararak takabilirsiniz yukarısı açık gözüküyor fotoğrafta bence oyle daha sağlıklı olur gibi.

Geri
Yukarı