Ekran kartını iple sabitlemek

Su değil kezzap

Hectopat
Daha fazla  
Evet resimde gördüğünüz gibi ekran kartı slottan aşağıya sarkma yapıyordu bende böyle bir çözüm buldum. Naylon ip kısa devre yapmaz diye düşündüm. Sizce sökmeli miyim ipi? 🧐

20200723_113452.jpg

Sıcağı gördükçe, zamanla o naylon kendini salacaktır, koptuğunda kartın üzerinde zaten sıcak olan kısımların üzerine kendini saldığında arıza çıkarması muhtemel.. Başka bişeyler düşün derim

Evet resimde gördüğünüz gibi ekran kartı slottan aşağıya sarkma yapıyordu bende böyle bir çözüm buldum. Naylon IP kısa devre yapmaz diye düşündüm. Sizce sökmeli miyim ipi? 🧐

Eki Görüntüle 621759

Hocam aynı karta bende sahibim. Öncelikle ip herhangi bir sıkıntı çıkarmaz ama takacak yer bulamadım demeniz çok şaşırttı açıkçası. Ekran kartının arka plaketinde yaklaşık 20 tane iple bağlanabilecek delik var. Fotoğraf üzerinde çizdiğim şekilde en köşeden ipi geçirirseniz çok daha sağlam olacaktır. Şuanki hali ile yükü güç giriş soketine bindirmeniz uzun vadede sıkıntı çıkarabilir.
İkinci olarak ekran kartını tek bir vida ile takıyorsanız 2 vida ile takarak ağırlığının bir kısmını daha alabilirsiniz.
Fotoğraf:
ekrankartibaglama.png

Sor
Hocam aynı karta bende sahibim. Öncelikle ip herhangi bir sıkıntı çıkarmaz ama takacak yer bulamadım demeniz çok şaşırttı açıkçası. Ekran kartının arka plaketinde yaklaşık 20 tane iple bağlanabilecek delik var. Fotoğraf üzerinde çizdiğim şekilde en köşeden ipi geçirirseniz çok daha sağlam olacaktır. Şuanki hali ile yükü güç giriş soketine bindirmeniz uzun vadede sıkıntı çıkarabilir.
İkinci olarak ekran kartını tek bir vida ile takıyorsanız 2 vida ile takarak ağırlığının bir kısmını daha alabilirsiniz.
Fotoğraf:Eki Görüntüle 623063
Dediğiniz doğru açıkçası hiç düşünememiştim ama sorunu kökten çözdüm tam köşeye uyan bir çubuk koydum.

Geri
Yukarı