Çözüldü Ekran kartını takınca sistem açılış ekranında kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mamumami

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar hayırlı geceleriniz olsun. Elimdeki ekran kartını (AMD HD6790) artık yetmediğinden dolayı değiştirmeye karar verdim. Uygun fiyata GTX 1060 3GB bir kart buldum. Fakat kartı ekrana takınca bilgisayar açılış ekranında kalıyor.
Bir bilirkişi de BIOS'u güncellemem gerektiğini söyledi. Fakat Gigabyte anakartlarda revision denen bir olay varmış sanırım. Yanlış da yapmak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Sistem özelliklerim imzamda yazıyor.

Çözüm
RAM slotlarını değiştirmeyi denedin mi? Benzeri bir şey yeni RAM takarken olmuştu ondan olabilir bir kontrol et.

Hocam inanır mısınız tamamen şans eseri doğru BIOS sürümünü indirip güncellemeyi yaptım. Tam 5 sürüm eski kalmış benim BIOS. Güncellemeyi yapınca tak diye açılıverdi. Sorun çözüldü yani her şey için teşekkürler.
Yazılımsal olduğunu düşünmüyorum ekran kartının Power girişinin takılı olduğuna emin olun.

Ekran kartının bütün girişlerini kontrol ettim defalarca kez. Açılırken de Gigabyte Dual BIOS UEFI yazısında takılı kalıyor uzun süre beklersem de simsiyah bir ekran oluyor. Ekrana görüntü geliyor yani.

Ekran kartının bütün girişlerini kontrol ettim defalarca kez. Açılırken de Gigabyte Dual BIOS UEFI yazısında takılı kalıyor uzun süre beklersem de simsiyah bir ekran oluyor. Ekrana görüntü geliyor yani.

RAM slotlarını değiştirmeyi denedin mi? benzeri bir şey yeni RAM takarken olmuştu ondan olabilir bir kontrol et.

RAM slotlarını değiştirmeyi denedin mi? Benzeri bir şey yeni RAM takarken olmuştu ondan olabilir bir kontrol et.

Hocam inanır mısınız tamamen şans eseri doğru BIOS sürümünü indirip güncellemeyi yaptım. Tam 5 sürüm eski kalmış benim BIOS. Güncellemeyi yapınca tak diye açılıverdi. Sorun çözüldü yani her şey için teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı