Ekran ve klavye ışıkları gidiyor ancak bilgisayar çalışıyor

ianskate

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar nasıl anlatayım garip gelecek ama anlatayım.
Bilgisayarı çalıştırıyorum, oyun oynarken ya da film izlerken ekran ve klavye ışıkları gidiyor, kasanın ışıkları ve fanlar ve kasa çalışıyor. Yeniden başlatıyorum bu sorun düzeliyor. Aradan yine vakit geçiyor ekran ve klavye ışıkları gidiyor, kasa yine çalışıyor. Sorunu ne olabilir? Aldığım yer ile görüştüm format attırdı, olmadı. Sonra DDU ile sürücüyü sildirdi ve bana verdiği link ile yeni sürücü indir dedi, yaptım yine olmadı. En son garanti koşullarını kullanacağım. Sizce garanti olmadan sorun ne olabilir? Ekran kartında mı PSU'da mı yoksa anakartta mı?

Donmamı mı oluyor? Yeniden başlatma olayını nasıl yapıyorsunuz reset atarak mı?
evet reset atıyorum başka türlü gelmiyor monitör düğmesine basıyorum açılmıyor.
Donmamı mı oluyor? Yeniden başlatma olayını nasıl yapıyorsunuz reset atarak mı?
ama sonra aradan yine vakit geçiyor oyun oynuyorum falan filan tak diye yine gidiyor.

Arkadaşlar nasıl anlatayım garip gelecek ama anlatayım.
Bilgisayarı çalıştırıyorum, oyun oynarken ya da film izlerken ekran ve klavye ışıkları gidiyor, kasanın ışıkları ve fanlar ve kasa çalışıyor. Yeniden başlatıyorum bu sorun düzeliyor. Aradan yine vakit geçiyor ekran ve klavye ışıkları gidiyor, kasa yine çalışıyor. Sorunu ne olabilir? Aldığım yer ile görüştüm format attırdı, olmadı. Sonra DDU ile sürücüyü sildirdi ve bana verdiği link ile yeni sürücü indir dedi, yaptım yine olmadı. En son garanti koşullarını kullanacağım. Sizce garanti olmadan sorun ne olabilir? Ekran kartında mı PSU'da mı yoksa anakartta mı?

Donanımsal sıkıntı olabilir, yüksek ihtimal anakart da sorun çıkar.

Aynı benim eski sistem gibi hata veriyor. Çok sıkıntı çektim ve çok araştırma yaptım ama kurtulamadım. Bir süre sonra hard disk CRC hatası vermeye başladı ve SATA kablosunu değiştirmekte işe yaramadı. Anakart değişince problem kalktı ve sonuç olarak 2 hata ortaya çıktı.
1-anakart chipset hatası.
2-anakart USB port hatası.

Aynı benim eski sistem gibi hata veriyor. Çok sıkıntı çektim ve çok araştırma yaptım ama kurtulamadım. Bir süre sonra hard disk CRC hatası vermeye başladı ve SATA kablosunu değiştirmekte işe yaramadı. Anakart değişince problem kalktı ve sonuç olarak 2 hata ortaya çıktı.
1-anakart chipset hatası.
2-anakart USB port hatası.
Tamam o zaman ben aldığım siteyle zaten irtibattaydım onlara ana kartta sorun olabilir deyip garanti koşulunu başlatacağım.

Geri
Yukarı