R5 1600 sistem çalışıyor ancak ekran gidiyor

İllustraum

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarımda birkaç gün önce başlayan ve ne yaparsam yapayim çözemediğim bir sorunu paylaşmak istiyorum. Birkaç gün önce normal oyun oynarken bir anda ekran gitti ancak her şey çalışmaya devam ediyordu. Sonra PC'yi yeniden başlattım ancak ekran kartı driverları silinmişti. Yeniden yükledim ancak oyuna girince yine ekran gitti ve driverlar silindi. Düzelsin diye yaptığım şeyleri şunlar;

-Bilgisayarı temizledim.
-Ekran kartının ve işlemcinin termal macununu yeniledim.
-Format attım.
-Başka monitör ve HDMI kablosu denedim.
-Eski driverlara döndüm.

Sistem;
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 six-Core Processor.
Ekran kartı: AMD Radeon RX 550.
RAM: 8 GB.
PSU: Crosair CV450.

FurMark testlerinden geçirdim CPU ve GPU'yu sıkıntı çıkmadı ancak oyunlara girince çöküyor.

Bilgisayarım (Sağ tık)--Özellikler---Gelişmiş Sistem Ayarları---Donanım--Aygıt yükleme ayarları--Hayır.

Bunu yaptıktan sonra DDU ile eski sürücülerinizi kaldırın ve cihazınız için son sürücü derlemesini yükleyin. Sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Bilgisayarım (sağ tık)--özellikler---gelişmiş sistem ayarları---donanım--aygıt yükleme ayarları--hayır.

Bunu yaptıktan sonra DDU ile eski sürücülerinizi kaldırın ve cihazınız için son sürücü derlemesini yükleyin. Sonucu paylaşırsanız sevinirim.

İlginiz için çok teşekkür ederim hemen deneyip sonuçları paylaşacağım.
Bilgisayarım (sağ tık)--özellikler---gelişmiş sistem ayarları---donanım--aygıt yükleme ayarları--hayır.

Geç cevap verdiğim için özür dilerim. Dediğiniz adımları yaptım ancak sonuç değişmedi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı