Ekrana görüntü gelmemesi

Dediğim gibi kabloların kontrolü yapıldı, onboard görüntü alamamak anakartta bir problem olduğunu gösteriyor diye düşünüyorum, termal macunun kuru olması bu sorunu teşkil eder mi?

Etmez herhalde çünkü benimki de kuru :D. Monitör kablosu anakarta bağlı olup onboard görüntü alınmıyorsa anakartta problem olabilir dediniğiniz gibi. Bundan sonrası bilgi sınırlarımın dışında kalıyor lütfen kusura bakmayın. Onboard ekranlar ile ilgili gerçekten bir fikrim yok.

Etmez herhalde çünkü benimki de kuru :D. Monitör kablosu anakarta bağlı olup onboard görüntü alınmıyorsa anakartta problem olabilir dediniğiniz gibi. Bundan sonrası bilgi sınırlarımın dışında kalıyor lütfen kusura bakmayın. Onboard ekranlar ile ilgili gerçekten bir fikrim yok.
Ne demek, teşekkür ederim ilginiz için.

Öncelikle tüm sisteminizi yazar mısınız? Bilgisayar açılıyor mu? Fanlar vs. her şey olması gerektiği gibi mi kasanın içinde. Yani şu an tek sorun monitöre görüntü gelmemesi mi? Bunlara ek olarak imkan varsa kasanın içini ve kabloların olduğu yerleri fotoğraf olarak buraya atın. Belki atladığınız bir şey vardır.

Öncelikle tüm sisteminizi yazar mısınız? Bilgisayar açılıyor mu? Fanlar vs. her şey olması gerektiği gibi mi kasanın içinde. Yani şu an tek sorun monitöre görüntü gelmemesi mi? Bunlara ek olarak imkan varsa kasanın içini ve kabloların olduğu yerleri fotoğraf olarak buraya atın. Belki atladığınız bir şey vardır.
Evet PC açılıyor, kabloları doğru bağlandığına eminim, onboard görüntü alamıyorum, Monitör HDMI giriş çıkışlarına tepki veriyor no signal ile kapatıyor kendisini.

Sistem;

CPU: i7-2600
GPU: RX470
RAM: 8GB çift modül
PSU: Corsair CX750

Dosya Ekleri

• DSC_0002.JPG
    DSC_0002.JPG
    252,2 KB · Görüntüleme: 57
  • DSC_0003.JPG
    DSC_0003.JPG
    233,4 KB · Görüntüleme: 57
  • DSC_0009.JPG
    DSC_0009.JPG
    354,5 KB · Görüntüleme: 47
  • DSC_0008.JPG
    DSC_0008.JPG
    333,6 KB · Görüntüleme: 101
  • DSC_0009.JPG
    DSC_0009.JPG
    354,5 KB · Görüntüleme: 72
  • DSC_0010.JPG
    DSC_0010.JPG
    290,9 KB · Görüntüleme: 63
RAM'leri beyaz slotlara takmayı deneyin bir de. Kasadan gelen ses ve USB kablolarını da çıkarın. Kasadan gelen sadece açma kapama ve reset kabloları takılı olsun anakarta.

RAM'leri beyaz slotlara takmayı deneyin bir de. Kasadan gelen ses ve USB kablolarını da çıkarın. Kasadan gelen sadece açma kapama ve reset kabloları takılı olsun anakarta.
Dediklerinizi yaptım, beyaz slotlara RAM'leri çift ve tek olarak taktım, SATA kablolarına kadar her şeyi söktüm hala aynı, RAM'ler beyaz slotta bip sesi çıkarmadı. Bu arada reset kablosu yok, HDD led, Speaker, Power SW var.

RAM'ler beyaz slotlarda kalsın. HDD ve Power kablosu takılı olsun sadece. Böyle bir deneyin. Monitörde DVI girişi var mı? Evde HDMI girişli TV var mı deneyebileceğiniz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı