Ekranda bozulmalar oluşuyor ve ekranın kilitleniyor

ngeuxk

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Son günlerde ekranda bozulmalar ve siyah ekran problemi yaşıyorum ama kasa çalışmaya devam ediyor. Ekran kartı sürücü güncellemesi yaptığım zaman böyle bir problemle karşılaşıyorum. Sürücü güncellediğim zaman mavi ekran hatası da almaya başlıyorum THREAD_STUCK_IN_DEVIVE_DRIVER olarak. Anakartımda onboard bir giriş yok fakat ekran kartının sürücüsünü yüklemediğim zaman hiçbir problem olmadan kullanılabiliyor. Güç kaynağından kaynaklı olduğunu düşünüyorum fakat ekran kartı bozulmuş da olabilir. Konuyla alakalı fikirlerinizi paylaşır mısınız?

Ekran kartı Radeon RX470 Armor.
PSU ise 220V.

Testi yapacağım fakat psu yetersiz ise bu test de ekran kartını zorlicak bu durumda tekrardan hatanın nerden kaynaklı olduğunu anlamama şansımız var gibime geliyor?
OCCT de 3D kısmında mı yapmam gerekiyor testi?

Testi yapacağım fakat psu yetersiz ise bu test de ekran kartını zorlicak bu durumda tekrardan hatanın nerden kaynaklı olduğunu anlamama şansımız var gibime geliyor?
OCCT de 3D kısmında mı yapmam gerekiyor testi?
Evet 3D kısmında yapman lazım 5 dakika içinde 1 tane bile hata vermesi stabil olmadığını gösterir, kitlenirse 3D yerine VRAM testi yapın.

3D olarak 5 dakikalık bir test uyguladım ama bir error çıkmadı. OCCT testinde power olarak gördüğüm testi yaptım 5 saniyede direkt crash verdi

Merhaba arkadaşlar aslında pc ilk geldiğinde tek tuk boyle seyler oluyordu aradan ama son zamanlarda surekli olmaya başladı. Konu hakkında bilgisi olan var mı ?
Sorun nedir ne yapmam gerekiyor ?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-01-02 at 22.42.51 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-02 at 22.42.51 (1).jpeg
    109,7 KB · Görüntüleme: 30
4 gb

Isıl işlem ne oluyor ? Termal bakım mı ?
Ekran karti harici ise sökülür ve kart üzerindeki chipe sıcak hava tabancası yahut saç kurutma makinesi vb. cihazlarla sıcak hava uygulanır. Kart dahili ise anakartın üzerindeki chipe bu işlem yapılır. Böylece arızalı kart tamir edilir ancak bu yöntem geçici bir çözümdür ve tekrar edecektir.

Geri
Yukarı