Ekranda bozulmalar oluşuyor ve ekranın kilitleniyor

ngeuxk

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Son günlerde ekranda bozulmalar ve siyah ekran problemi yaşıyorum ama kasa çalışmaya devam ediyor. Ekran kartı sürücü güncellemesi yaptığım zaman böyle bir problemle karşılaşıyorum. Sürücü güncellediğim zaman mavi ekran hatası da almaya başlıyorum THREAD_STUCK_IN_DEVIVE_DRIVER olarak. Anakartımda onboard bir giriş yok fakat ekran kartının sürücüsünü yüklemediğim zaman hiçbir problem olmadan kullanılabiliyor. Güç kaynağından kaynaklı olduğunu düşünüyorum fakat ekran kartı bozulmuş da olabilir. Konuyla alakalı fikirlerinizi paylaşır mısınız?

Ekran kartı Radeon RX470 Armor.
PSU ise 220V.

Ekran kartı sürücün güncel mi? DDU ile kaldırıp güncel sürücüyü yükler misin?

20.11.3 sürücüsünü yükleyeceksin;

Yüksek ihtimal sürücü hatası, yukarda ki arkadaşın dediği gibi DDU ile sürücüyü silip WHQL sürücü kur.

Bu linkten "Recommended (WHQL)" sürümü indir ve kur.

Bunları yaptıktan sonra sürücüde ayarlardan hiç bir değişiklik yapmadan OCCT testine 5 dakikalığına sokun ve hata verip vermediğine bakın.

Evet
Ekran kartı sürücün güncel mi? DDU ile kaldırıp güncel sürücüyü yükler misin?

20.11.3 sürücüsünü yükleyeceksin;
Bu işlemi yaptım, güncel sürücüyü de yükledim.
Ekran kartının sürücüsünü yükledikten sonra 30 dakika en fazla bir problem çıkmıyor ardından tekrardan bilgisayar kitleniyor ve ekran gidiyor.
Yüksek ihtimal sürücü hatası, yukarda ki arkadaşın dediği gibi DDU ile sürücüyü silip WHQL sürücü kur.

Bu linkten "Recommended (WHQL)" sürümü indir ve kur.

Bunları yaptıktan sonra sürücüde ayarlardan hiç bir değişiklik yapmadan OCCT testine 5 dakikalığına sokun ve hata verip vermediğine bakın.
OCCT testine kadar sağlam kalacağından zannetmiyorum.

Evet

Ekran kartının sürücüsünü yükledikten sonra 30 dakika en fazla bir problem çıkmıyor ardından tekrardan bilgisayar kitleniyor ve ekran gidiyor.

Peki PSU'nuz gerçekten 220W'mı? Güç yetmediğinden dolayı anakart güç kesip sistemi kitliyor olabilir, Olay Görüntüleyicisinden sistemin kitlendiği saatte olan hatanın adını yazın ve log'un varsa atın.

Evet.

Bu yardımcı olur belki.

220W gerçekten PSU
tekrardan sürücüyü silip güncel sürücüyü kurup OCCT testi yapacağım. Tekrardan problem olması dahilinde dediğiniz gibi Olay Görüntüleyicisinden kontrol edip bilgi vereceğim.

220W gerçekten PSU
tekrardan sürücüyü silip güncel sürücüyü kurup OCCT testi yapacağım. Tekrardan problem olması dahilinde dediğiniz gibi Olay Görüntüleyicisinden kontrol edip bilgi vereceğim.
Tamam hocam yazarsınız buraya tahminimce PSU sıkıntısı olabilir ama mavi ekranda Kernel hatası vermek yerine sürücü hatası vermesi garibime gitti, çünkü sürücü kararsızlaştığında yani istenilen göreve cevap veremediğinde oluyor, garip.

Geri
Yukarı