Ekrem İmamoğlu: 2023 yılında her şey çok güzel olacak

2019'da da aynı şeyi demişti ama daha kötü oldu. Yollar yağmurda sular içinde, botum kadar suya batıyorum yağmurda. Ulaşım ücretleri aldı başını gitti, sürekli aksayan seferler bıktırdı. Suya vs. yapılan zamları saymıyorum bile.
Ulaşım ücretleri arttı demeniz normal. Enflasyon, masraflar... Kayseri'de yaşıyorum. Faturalar donumuza kadar alıyor. İstanbul'daki Halk Ekmek büfeleri 2 TL'ye ekmek satarken biz 3,50 TL'ye alıyorduk.

'Her şey çok güzel olacak' vaadiyle gelip beklenenin çok çok altında yönettiğinden dolayı böyle söylüyorum.

En basitinden daha taksi meselesinde geri vites atması ve İETT'deki yaptığı düzenlemeler bile nasıl bir başkan olduğunu gözler önüne seriyor.

Yine de kötünün iyi mantığıyla hareket etmek gerektiğinden oyumu tekrardan 6'lı masadan yana kullanmak mecburiyetindeyim.
Peki aynı şeyleri merkezi yönetim yani hükümet için, yani akp iktidarı için de söyleyebiliyor musun? Çünkü 2019 senesinde dolar bu kadar yüksek değildi, belli kesimler bu kadar zengin, belli kesimler bu kadar fakir değildi, enflasyon %200 değildi. Eğri oturup doğru konuşun. Çünkü 2018’de onlar da her şey güzel olacak demişlerdi. Ama söyledikleri gibi olmadı. O zaman bunu da söyleyeceksiniz.

Peki aynı şeyleri merkezi yönetim yani hükümet için, yani akp iktidarı için de söyleyebiliyor musun? Çünkü 2019 senesinde dolar bu kadar yüksek değildi, belli kesimler bu kadar zengin, belli kesimler bu kadar fakir değildi, enflasyon %200 değildi. Eğri oturup doğru konuşun. Çünkü 2018’de onlar da her şey güzel olacak demişlerdi. Ama söyledikleri gibi olmadı. O zaman bunu da söyleyeceksiniz.
Elbette söyleyebilirim. Neticede son 4 yılda ne Ekrem'den ne de mevcut iktidardan zerre memnun değilim. Konu kim olursa onu eleştireceğim tabi. Her iki partinin doğru bir şekilde yönetebileceğini düşünmüyorum, ama mecburi olarak kötünün iyisi mantığıyla yaklaşmak lazım.

Geri
Yukarı