İmamoğlu mal varlığını geçmiş değerlerle açıkladı: Evler, arsalar, dükkanlar, milyonlar...

Galiyevist

Picopat
İmamoğlu, kendisinin ve eşinin mal varlığını açıkladı. Yalnızca İmamoğlu'nun banka hesabında 8 milyonun üzerinde Türk Lirası bulunuyor. Ancak mülklerin bugünkü değerini açıklamadı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mal varlığı bildiriminde bulundu.
Buna göre İmamoğlu'nun Beylikdüzü'nde 2 dükkan ve 1 mesken, Büyükçekmece'de 2 dükkan, Beylikdüzü'nde 2 arsa, Çanakkale'de ev, Balıkesir'de arsa, Trabzon'da ofis ve dükkan, Çanakkale'de tarla, Balıkesir'de arsa sahibi olduğu görüldü.
Dilek Kaya İmamoğlu'nun ise Beylikdüzü'nde 1 arsa ve dükkan, Muğla'da mesken, Trabzon'da ev ve arsa ile Trabzon'da tarlası bulunduğu kaydedildi.
Ancak beyanda, tüm bu mülklerin bugünkü piyasa bedellerine yer verilmemesi dikkat çekti. Örneğin Beylikdüzü'nde 2005 yılında 1 milyon TL'nin üzerinde tutarla satın alınan evin bugün kaç lira ettiği bilinmiyor.

8 bin TL'lik silah​

Dilek Kaya İmamoğlu'nun 2013 tarihinde alınan "Wolsvagen" marka JİP'i olduğu belirtildi. Ekrem İmamoğlu'nun ise 2008 tarihinde alınan 8 bin TL değerinde silahı olduğu kaydedildi.

Banka hesaplarında milyonlar​

Buna göre Ekrem İmamoğlu'nun bir bankada 8 milyon 166 bin 645 TL, diğer banka hesabında ise 562 bin TL'si olduğu görüldü.
Dilek Kaya İmamoğlu'nun ise bir banka hesabında 395 bin 737 dolar, diğer banka hesabında 52 gram altını olduğu kaydedildi. Dilek Kaya İmamoğlu'nun ayrıca 8 adet 279 bin 584 TL değerinde pırlanta seti, 35 adet 204 bin TL değerinde altın bilezik, 68 adet 92 bin TL değerinde cumhuriyet ve tam altın, 227 bin TL değerinde muhtelif altını olduğu görüldü.

2019'da da açıklamıştı​

İmamoğlu'nun İletişim Ofisi'nden 2019 yılı Haziran ayında yapılan açıklamaya göre, kendisinin banka hesaplarında 979 bin lira, eşi Dilek İmamoğlu'nunsa 418 bin 869 lira olmak üzere toplam 1 milyon 397 bin 869 lira nakit parası yer alıyordu.
Mal beyanında Dilek İmamoğlu'nun 841 bin liralık pırlanta set-muhtelif altına sahip olduğu bilgisi verilmişti.

Kaynak:

Kişisel yorum: Birisinde okuması dakikalarca süren bir mal varlığı vs bana göre halktan birisi olan bir kişinin 15 saniye süren mal varlığı: sizce kim bize daha iyi hizmet eder?

Halktan olduğunu düşündüğüm kişinin malvarlığı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konuyu her gün öne çıkarmaya çalışacağım bilmeyenler bilsin diye. Ve okurların yorumlarını merak ettiğim için.

Son düzenleme:
Birisinde okuması dakikalarca süren bir mal varlığı vs bana göre halktan birisi olan bir kişinin 15 saniye süren mal varlığı: Sizce kim bize daha iyi hizmet eder?

İlkini tercih ederim Türkiye'de sadece iki büyük parti olduğunu değişene kadar kabullenmen gerek.

Ekrem İmamoğlu ve Murat kurum hangisini seçersin?
Ekrem İmamoğlu ve Binali yıldırım hangisini seçtin?

A Haberde mi çalışıyorsunuz bu nasıl başlık. 🙂

Evet, aynen. Bir Galiyevist yani Türkçü Komünist A Haberde çalışır zaten.

Niye birilerini kutsallaştırıyoruz anlamıyorum.
O anlamda yazmamıştım. Şöyle açıklayayım: Büyük siyasi partilerde iyi mevkilerde olup da mal varlığı az olan kaç kişi tanıyorsunuz acaba. Ekrem İmamoğlu için bir başlık yazmışsınız sanki diğer siyasi partilerde bunlar yok.

O anlamda yazmamıştım. Şöyle açıklayayım: Büyük siyasi partilerde iyi mevkilerde olup da mal varlığı az olan kaç kişi tanıyorsunuz acaba. Ekrem İmamoğlu için bir başlık yazmışsınız sanki diğer siyasi partilerde bunlar yok.
Anladım. Sert çıkışmışsam özür dilerim.

İmamoğlu siyasetle zengileşen birisi değil zaten siyaset öncesi de zengin birisi. TKP adayını desteklediğinize göre zenginliği suç sayıyorsanız orası ayrı. Mal edinim tarihi de siyaset öncesi zaten. Bir de güncel olarak veraset yoluyla elde ettiği mal varlığı var, onların da kaynağının siyaset olmadığı malum. Dolayısıyla birçok vurulacak yeri olan İmamoğlu'nu bu noktadan vurmak abes kaçmış. Kaldı ki bunu zaten kendi isteğiyle kendini temiz olarak ispatlamak için açıklıyor. Kendisini negatif duruma sokacak bir şey olsa kendi isteğiyle açıklamaz. Ha akrabaları üzerine de yapmış olabilir orası ayrı ama bu belge temiz.

Adam Karadenizli müteahhit o zengin olmasın da kim zengin olsun. Bu kadar sermaye düşmanlığına gerek yok.

Yani çok saçma bir konu. Her şey mal varlığı ile konuşulacaksa o zaman konuşacak çok konu var.

Elemanın mal varlığı tamamen alın teri ile geldiyse konudaki sermayetaparlar için liberal olacağım. Bekliyorum.

Geri
Yukarı