Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Halkı dinlemedi!

İkimiz de aynı konudan bahsediyoruz ve Kemal'in baskısından bahsediyoruz ama sen bana kahkaha atıyorsun 😃.

Gezmeyi seven ve dükkanlarda pek çok kere çalışmış biri olarak halkı gayet iyi bildiğimi düşünüyorum. Mansur çok küçük bir AKP'li kesimden oy alabilir, geriye kalan kesim CHP'ye gulyabani gibi davranıyor ve günahlarını bile vermezler CHP'ye.
Mansur ancak CHP'den ve diğer partilerden gelen oy desteği ile kazanabilir, küçük partilere katılmak ile sadece meclise girebilir. Ayrıca "AKP'ye verdim ama Mansur aday olsa veririm." diyen kişileri zerre samimi bulmuyorum, bu adamlar AKP'li değil Erdoğan'cı çünkü.
Geri kalan kısım dediğin genelde 60 yaş ve üstü kişiler. Onların düşünebilme kabiliyeti düşük olduğu icin saymak istemiyorum.

Dediğiniz de doğrsunuzu ama CHP'ye ayıp etmeyeceğiz diye Türk halkına ettiler. 1 Erdoğan dönemi daha görürsek pişmanlıklarını dile getirirler ve bizim halkımız da affeder.

Hocam CHP'nin düşmez kalkmaz %23 bir oyu var ve bu başımızın belası oy bu adaylar parti içinde desteklenmediği sürece bu adayları desteklemez. Ne yazık ki ben güncel 5'li masa ve yandaş medyasında sanki seçim çoktan kazanılmış havası görüyorum. Hoş ben aday konusunda ne zaman konuşsam burada kemik kitleden insanlar tarafından linç edilmeye çalıştım, sonucu göreceğiz bakalım kim daha haklı.

İkimiz de aynı konudan bahsediyoruz ve Kemal'in baskısından bahsediyoruz ama sen bana kahkaha atıyorsun 😃.

Gezmeyi seven ve dükkanlarda pek çok kere çalışmış biri olarak halkı gayet iyi bildiğimi düşünüyorum. Mansur çok küçük bir AKP'li kesimden oy alabilir, geriye kalan kesim CHP'ye gulyabani gibi davranıyor ve günahlarını bile vermezler CHP'ye.
Mansur ancak CHP'den ve diğer partilerden gelen oy desteği ile kazanabilir, küçük partilere katılmak ile sadece meclise girebilir. Ayrıca "AKP'ye verdim ama Mansur aday olsa veririm." diyen kişileri zerre samimi bulmuyorum, bu adamlar AKP'li değil Erdoğan'cı çünkü.

Aynen Kemal'i savunuyorum 😃.
İşte bak olay da burada. Halk her türlü kazandırır. Sen partiden bahsediyorsun hala. Parti kazanmıyor, insan kazanıyor. Mansur Yavaş parti açsın her türlü KK'den fazla alır.

Belli ki yanlış yerlerde geziyorsun.
Neyse dostum hakkımızda hayırlısı ne diyeyim...

Eminim ki İyi partiyi bilmeyen yoktur. Mansur'un veya Ekrem'in nereye gideceğini bilebilen bir halk var.

İyi Partiden de çok memnunum diyemem gitseler o şekilde de biraz yazık olurdu. Seçimi alırdılar ama iyi partiye bakarsan şehitlere ve yakınlarına karşı saygısızlık yapanlar var o yönden İP'ye oy vermezdim (Oy verecek yaşta da değilim zaten. :D). Muharremin partisine oy vermek mantıklı olurdu ama şöyle ki küçük bir parti arkadaşın dediği gibi kazanması çok zor olur.

Hocam CHP'nin düşmez kalkmaz %23 bir oyu var ve bu başımızın belası oy bu adaylar parti içinde desteklenmediği sürece bu adayları desteklemez. Ne yazık ki ben güncel 5'li masa ve yandaş medyasında sanki seçim çoktan kazanılmış havası görüyorum. Hoş ben aday konusunda ne zaman konuşsam burada kemik kitleden insanlar tarafından linç edilmeye çalıştım, sonucu göreceğiz bakalım kim daha haklı.
CHP kemik kitlenin maalesef AKP trollerden bir farkı yok.

İyi Partiden de çok memnunum diyemem gitseler o şekilde de biraz yazık olurdu. Seçimi alırdılar ama iyi partiye bakarsan şehitlere ve yakınlarına karşı saygısızlık yapanlar var o yönden İP'ye oy vermezdim (Oy verecek yaşta da değilim zaten. :D). Muharremin partisine oy vermek mantıklı olurdu ama şöyle ki küçük bir parti arkadaşın dediği gibi kazanması çok zor olur.
Lans edilme mevzusu. Ne ne şekilde neyi kazanmış?

Zaten 50+1'i alırsa 1.turda direkt bitiyor. Ve Kemal kılıçlaroğlunun alması imkansız.

Ya zaten AKP'nin 35'lik kemik bir oyun var asla başkasına vermeyecek tipler yüzde 10 da kararsız AKP seçmeni yüzde 10 MHP seçmeni kılıçdaroğlunun CHP sinin 25 iyi Parti'nin 10 HDP'nin 10 ve babacan falan AKP artıklarının 3 toplam oyu var Erdoğan yine ilk turdan garanti alıyor.

Tabii ki CHP'nin aslında iyi bir oyu var ama asla yükseltemiyorlar. Diğer partilerden özellikle AKP'den oy alamıyorlar. Bu da Kemal Kılıçlaroğlu yüzünden. Adam sanki teröristmiş gibi halkımız nefret ediyor ve adam farkında. Ama her ay saçma bir konu sayesinde gündem oluyor; Başörtü meselesi, Öcalan heykeli gibi.
Mansur ise Türk halkının istediği birisi. Ondan dolayı diyorum. Ben Muharrem İnce'ye vereceğim ve hep 1.planım o adamdı. Ama bana bakılarak seçim kazanılmaz. Daha Muharrem İnce'nin kendi partisini olduğunu bilmeyen çok kişi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı