Ekşi Sözlük'e girememek

Al haber vereyim. Görünüşe göre millete ekşiyi Twitter'dan takip etmiyorsunuz derken, siz de takip etmiyormuşsunuz.

Tam olarak olayları biliyor olduğum için "açılmadı" yazdım zaten. "Tekrar kapatıldı" demek olayları bilmemektir.

Çünkü engel kararının bozulmasına yönelik 4. mahkemeden teklif gitti. Yürürlüğe konmadı karar. Bu teklif için "açıldı" denmez. Kararın yürürlüğe konması reddedildi. Dolayısıyla sözlük hiç açılmadı.

Şöyle düşün:
- Abi biz sözlüğü kapattık ya.
- Evet kapattık.
- Geri mi açsak onu ya?
- Hmmm bilmem. Yok ya açmayalım.
- Öyle mi diyorsun?
- Evet evet açmayalım.
- Peki abi.

Yaşanan şey özetle bu. Evet bu yüzden "açılmadı" dedim. Böyle bir durumda açılıp tekrar kapandığını söylemek, olayları bilmemek olurdu.
Ya bak zor değil ben de bilmiyordum geri kapanmış bilmiyordum dedim sen de aynısını desene neden kasıyorsun bu kadar öğrenmek için buradayız zaten ?

Hayır tekrar kapandığını söylemek olayları bilmek olurdu zira 3 kere açılıp kapanan bir sistemden bahsediyoruz 1 Marttan beri adamlardan haber almamışsın ki tekrar açıldığından bile bihabersin işte, sonra benle inatlaştıktan sonra gittin baktın benle aynı haber sitesinden SS atmışsın sonra. Tamam aga valla tekrar kapanmış yani uzatmayalım haklısın.

Ya bak zor değil ben de bilmiyordum geri kapanmış bilmiyordum dedim sen de aynısını desene neden kasıyorsun bu kadar öğrenmek için buradayız zaten ?

Hayır tekrar kapandığını söylemek olayları bilmek olurdu zira 3 kere açılıp kapanan bir sistemden bahsediyoruz 1 Marttan beri adamlardan haber almamışsın ki tekrar açıldığından bile bihabersin işte, sonra benle inatlaştıktan sonra gittin baktın benle aynı haber sitesinden SS atmışsın sonra. Tamam aga valla tekrar kapanmış yani uzatmayalım haklısın.
Ben sözlük kapandığından beri her gün sözlükteyim. Sözlüğün mahkemeye yolladığı tutanaklar, mahkemeden gelen yanıtlar, ardından diğer zapt ve karar belgeleri; bunların tümü olan biten'den paylaşıldı ve tümünü de baştan sona okudum. Hukuk üzerine kısmi eğitimim var, bir avukatın doktora tezini yazmışlığım var, nitekim aynı avukatla bu sözlük mevzularını da konuşmuşluğum var. Tüm akrabalarımın mahkeme işlerine ben koşarım çünkü beni koştururlar, sen anlarsın diye. Bir avukat/savcı değilim, ama sıradan hukuk bilmez biri de değilim.

Tekrar kapanmadı ekşi sözlük. Çünkü hiç açılmadı. Açılması için yapılan teklifler reddedildi diye basitçe açıklıyorum işte. Bakın şimdi ben size "Gelin kahve içmeye gidelim." desem ama siz reddetseniz, biz birlikte kahve içmeye gitmiş sayılacak mıyız? Sözlüğün açılması teklif edildi ama reddedildi, bu durumda sözlük neden "açılmış" veya "tekrar kapanmış" oluyor? Bakın olabildiğince basit şekilde açıklıyorum.

"Ben de bilmiyordum." diye bir şeyi neden diyeyim onu da anlamadım. İlk günden beri her gün sözlükteyim, her gün bu olayları takip ettim. Tüm tutanakları, karar belgelerini takip ettim.

Not: Sizinle aynı haber sitesinden bir SS atmadım. İlk SS için sözlük hesabıma giriş yapıp, olan biten kısmına gidip ekran görüntüsü aldım. İkinci SS için Twitter'a giriş yapıp, ekşi sözlük hesabının son paylaşımlarına baktım. Paylaştığınız haber sitesi neresidir onu bile bilmem.

@Onuradr verdiğim bilgiye katılmıyorum ifadesi bırakmanızın sebebi nedir? Yaptığım yorum mu yanlış yanlışsa doğrusunu yazınız. Boş boş işlerle uğraşmayalım.
Sen neden eksi verdinse sebep aynı. Burada eksi atan tüm kişiler negatif kişiler oldukları belli. Ekşi sözlük kullanıcılarının geneli öyle, her şeyi bildiğini zanneden ama nedense birşey yapmayan boş tipler.

Sen neden eksi verdinse sebep aynı. Burada eksi atan tüm kişiler negatif kişiler oldukları belli. Ekşi sözlük kullanıcılarının geneli öyle, her şeyi bildiğini zanneden ama nedense birşey yapmayan boş tipler.
Kardeşim sen bir yorum yapmışsın katılmamışım negatif vermişim. Bense fact yazdım buna negatif verilecek bir şey yok bilgi doğru çünkü. Çocuk muyuz anlamadım sen bana negatif bastın ben de senin yorumuna basayım mentalitesi ile mi ilerleyeceğiz?

Kardeşim sen bir yorum yapmışsın katılmamışım negatif vermişim. Bense fact yazdım buna negatif verilecek bir şey yok bilgi doğru çünkü. Çocuk muyuz anlamadım sen bana negatif bastın ben de senin yorumuna basayım mentalitesi ile mi ilerleyeceğiz?
Sınırını bil, senin kardeşin falan değilim. Sen beni neden anlamadın ise bende o sebeple seni anlamıyorum. Bu saatten sonra hiç anlamak istemem.

Sınırını bil, senin kardeşin falan değilim. Sen beni neden anlamadın ise bende o sebeple seni anlamıyorum. Bu saatten sonra hiç anlamak istemem.
Evet senin zihniyetinde bir insana kardeşim dediğim için özür diliyorum allah korusun. Buradaki yorumun ve profilinde 2 dakika harcamam yetti zaten nasıl zihniyette birisi olduğunu anlamama hadi bak işine.

Yeni konular

Geri
Yukarı