Ekşi Sözlük'teki insanlar neden bu kadar memnuniyetsiz?

mustafane06

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Bugün ekşi sözlük'te bir konu araştırayım dedim ama hangi konuya bakarsam bakayım hepsinde bir memnuniyetsizlik var. İnsan okudukça içi kararıyor o kişiye ya da filme sempati duyuyorsa hepsi saniyesinde duman oluyor. Ekşi sözlüktekiler neden böyle yazıyorlar?

Öncelikle merhaba. Bugün ekşi sözlük'te bir konu araştırayım dedim ama hangi konuya bakarsam bakayım hepsinde bir memnuniyetsizlik var. İnsan okudukça içi kararıyor o kişiye ya da filme sempati duyuyorsa hepsi saniyesinde duman oluyor. Ekşi sözlüktekiler neden böyle yazıyorlar?

Memnun olan hiç kimse gidip de yazmayı aklından bile geçirmiyor.

Olumsuz eleştiri yapmak daha kolay çünkü. Bir ürünü aldığında da bu şekilde oluyor aslında. İnsanlar beklediklerini bulamadıklarında ya da bir sorunla karşılaştıklarında daha kolay fikir beyan ediyor. Olumlu düşündüğümüz şeylerde fikir beyan etmiyoruz pek. Çünkü bize sunmuş olduğu şey tam da vaat ettiği şey oluyor.

Ekşi sözlük ya, üye olunca sözleşmede ekşi şeyler yani insanın tadını kaçıracaklar şeyler yazmalısınız diye anlaşma vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı