Eksik DLL ve 0xc000007b hatası

MEGRX

Decapat
Daha fazla  
Sorun ilk başta 6700 XT ekran kartına geçtiğimde başladı. İlk olarak ara ara görüntü gidip geliyordu ardından bazı programların bozuk açıldığını fark ettim. Bugün ise ilk deva programın 0xc000007b hatası verdiğini ve bunu araştırdığımda bir görüntü hatası olduğunu gördüm. Kurmuş olduğum program bir plugin ve DAW içerisinde kullanılıyor. Bu sorunu pluginin crackli versiyonun ilk kurduğumda normal açılıyor ama DAW içerisinde farklı bir pencereye tıkladığımda plugin penceresi tamamen siyah oluyordu. Plugin penceresini tutup ekranın dışına sürükleyip geri getirdiğimde ise plugin normal gözüküyor fakat tekrardan DAW içerisinde başka bir pencereye tıkladığımda aynı sorunla karşılaşıyordum. Plugini kaldırdım ve kendi sitesinden deneme sürümü olan orijinal versiyonunu indirdim. Plugini kurdum ve DAW görmesi için plugin taraması yaptırdım. Tarama sırasında libxml2 ve libicuuc DLL hatası aldım. Onun ardından da 0xc000007b hatası. Bilgisayarı yeni format atıp Windows 11'i kendis sitesinden temin ettim. Bilgisayarımda ekranın gidip gelme sorunu vardı fakat ilk defa bu programda belirli bir şekilde bir hata kodu ile karşılaştım. Ekranın gidip gelmesi ve pencerelerin arada siyah kalması Windows'un kendi klasör veya ayar pencerelerinde görüyordum. Oyunlarda ise hiçbir hata ve görüntü gidip gelmesi yaşamıyorum. FPS problemim yok, oyunları gayet akıcı ve sorunsuz şekilde oynuyorum. Bu hatanın sebebi yazılım kaynaklı mı donanım kaynaklı mı onu araştırıyorum. Bu hataları ve eksik DLL dosyalarını nasıl onarabilirim? Sizlere konuyu anlamanız için bir takım görseller atacağım. Process Monitor kullanarak bu hatayı aldığım zaman çalışan exe dosyalarının ve DLL soyalarının ortak olduğunu ve kurduğum plugini açmaya çalışırken aldığını fark ettim. Process Monitor'ün dosyalarını da sizlerle paylaşacağım.

Process Monitor raporları

unknown.png
12.png

plugin normal görünüm.png
plugin hata.png

"C:\Windows\SysWOW64\xinput1_3.dll" Bunu silin, ardından bunu kurun:

"C:\Windows\SysWOW64\xinput1_3.dll" bunu silin, ardından bunu kurun:

Maalesef düzelmedi. Aldığım hata bu DLL ile ilgili değil. Görselde ve yukarıda yazdığım gibi libxml2 ile libicuuc DLL hatası alıyorum.

dll1.png

Geri
Yukarı