Çözüldü Witcher 3 mscvp120.dll ve mscvr120.dll eksik hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Naxos

Hectopat
Daha fazla  
Witcher 3'ü açtığım zaman msvcp120.dll ve msvcr120.dll dosyaları bulunamıyor hatası aldım. Bunun üzerine Visual c++'ın bütün versiyonlarını onardım fakat hatayı almaya devam ettim. Bunun üzerine program ekle ve kaldır'dan Visual C++'ları silip, hepsini tekrar yükledim. Ama sorunum çözülmedi. DLL'leri kontrol ederken iki DLL'nin ben Visual C++'yı onarırken de silip yüklerken de yüklenmediğini fark ettim ve DLL'leri tekli biçimde indirip System32 klasörüne attım. Bu sefer de 0xc000007b hatasını almaya başladım. Ne yapmalıyım bilmiyorum, şu an elle attığım DLL'leri sildim, yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

asdasd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Format sonrası sorunum çözüldü, dün meşgul olduğum için eve uğrayamadım. Oyunum crackli değil Steam'den alındı :) Konu kilit.
Witcher 3'ün bulunduğu klasörün resmini atar mısın?
Oyunu nereden satın aldın? Steam veya GOG olmadığı kesin.
Yardımların için teşekkür ederim beraber uğraştık ama son çözümü yapmak zorunda kaldım. Format sonrası DirectX ve C++'nın bütün versiyonlarını yükledim ve kontrol ettiğimde hatalı iki DLL'nin otomatik olarak yüklendiğini gördüm. İki hatayı da artık almıyorum.

Hata raporunu gönderin. Oyun orijinal mi?

Denedim. Bence asıl sorun mscvp120 ve mscvr120'nin C++ ile yüklenmemesi. Defalarca denememe rağmen C++ bu iki DLL'yi yüklemiyor ve ben tekli olarak indirip atmak zorunda kalıyorum.

Hata raporunu gönderin. Oyun orijinal mi?
Logfile evet, şöyle bırakayım.

DLL'leri silip C++'ların ikisini de kaldırıp tekrar yükledim ve DLL'ler yüklenmedi, DirectX güncel. Elle atmadığım zaman bu iki DLL yüklenmiyor şuanda da ikisi eksik kaldı.
1579036346496.png

Bilgisayarımı aç. Arama kısmına MSVCP120.dll ve MSVCR120.dll yazıp ayrı ayrı arat ve hepsini sil.
Download Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013 from Official Microsoft Download Center Hem x64 hem x86 olanı yükle.
Download Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 from Official Microsoft Download Center Hem x64 hem x86 olanı yükle.
DirectX İndirme Aracı Yükle.
Steam'den oyun dosyalarını doğrula.
Format atmak zorunda kalıcam gibi :(

Hem x64 hem de x86 versiyonlarını yüklediniz değil mi? Eğer dediğim şekilde yüklediyseniz repair yapın.
Steam'den oyun dosyalarını doğruladınız mı?

İndir msvcp120 dll Bunu C:\Windows\SysWOW64 içine atın.
İndir msvcr120 dll Bunu C:\Windows\SysWOW64 içine atın.

İndir msvcp120 dll Bunu C:\Windows\System32 içine atın.
İndir msvcr120 dll Bunu C:\Windows\System32 içine atın.

Son düzenleme:
Hem x64 hem de x86 versiyonlarını yüklediniz değil mi? Eğer dediğim şekilde yüklediyseniz repair yapın.

Bu işlemi daha önce de yapmıştım. DLL'leri elle atmadan önce DLL'ler eksik hatası veriyor, attıktan sonra ise 0xc00007b hatası vermeye başlıyor. Şuan 0xc00007b hatası alıyorum logfile de burada; Logfile

Evet doğruladım yarına olmazsa sanırım format atacağım.

Bilemedim. Belki moderatörlerden biri yardımcı olabilir. Attığım linkleri kendi sistemimden upload ettim. Normalde elle atılması tavsiye edilmiyor zaten. Siz yine de attığım linklerden bir deneyin.

Son bir çözüm önereceğim.
Razer Chroma programını kaldırıp dener misiniz?

1579038085371.png

Garip, az önce razer synapse'yi açtıktan sonra karşıma bu hata çıkmaya başladı.
Bilemedim. Belki moderatörlerden biri yardımcı olabilir. Attığım linkleri kendi sistemimden upload ettim. Normalde elle atılması tavsiye edilmiyor zaten. Siz yine de attığım linklerden bir deneyin.

Son bir çözüm önereceğim.
Razer Chroma programını kaldırıp dener misiniz?
Açık olan bütün programları kapatmama rağmen bir fark yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı