El bileğim kırıldı ne yapabilirim?

Geçmiş olsun. Benimde 2 yıl önce sağ el bileğim kırıldı, ilk alçı 5 gün takılı kaldı, ikinci defa omuzlara kadar alçıya aldılar 35 gün elim alçıda kaldı. Alçıdan çıktıktan sonra da sızlanma çok uzun süre devam edecek. Benim elim kırıldıktan 1 yıl sonra bile iş yapmaya müsait durumda değildi, hala da ağır yükte sızlanma yaratıyor, kemiğin kaynaması epey uzun süre sürüyor açıkçası dikkat etmen gerekiyor. Doktor mutlaka demiştir sana yatarken elinin altında yastık gibi bir şey olmalı, elini dik tutman gerek, kan akışı gitmezse ele kangren yapar, sancılı bir süreç bunlara dikkat et.

Dostum ben 2019un kasım ayında bisikletten sol bileğimin üstüne düştüm ve Skafoid kemiğim kırık çıktı. Benim elim 10 gün atelde 30 gün alçıda kaldı,benim elim biraz hızlı kaynadı sanırım kemik yapısından kaynaklı. Sana da büyük geçmiş olsun, çok ağrı yapacak ara sıra. Hava durumuna göre de değişecek bu ağrı şiddeti. Bileklik takmaya alışmanı öneririm. Yeniden büyük geçmiş olsun.

Beynindeki dokuları alıp bileğine enjekte edeceğiz ve sorun çözülecek. Ya da testereyi al kes bileğini geçer. Ya git doktora bulurlar çözümünü.

Dostum ben 2019un kasım ayında bisikletten sol bileğimin üstüne düştüm ve Skafoid kemiğim kırık çıktı. Benim elim 10 gün atelde 30 gün alçıda kaldı,benim elim biraz hızlı kaynadı sanırım kemik yapısından kaynaklı. Sana da büyük geçmiş olsun, çok ağrı yapacak ara sıra. Hava durumuna göre de değişecek bu ağrı şiddeti. Bileklik takmaya alışmanı öneririm. Yeniden büyük geçmiş olsun.
Merhaba benim de skafoid kemiğim kırıldı. Sana bir sorum olacak senin kırığın alt uç kısmında mıydı orta veya üst kısmında mıydı ?

Hastaneye gittim, Skafoid kırığı çıktı ve 6 hafta boyunca bileğimi hiç hareket ettirmeyeceğim.
Benim de skafoid kemiğim kırıldı sen ameliyat oldun mu ve kırık kemiğin hangi tarafındaydı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı