El çatlakları için doktora gitmeli mi?

One Face

Hectopat
Gençler, bu elimin çatlakları için doktora gitmeye gerek var mı yoksa el kremi yeterli mi? El kremi çatlakları biraz geçirdi ama pembelikler hala duruyordu. Ben de bıraktım. Doktora giderim diye. Ama kantaron yağı sür diyorlar.

Dosya Ekleri

• IMG_20211111_213722.jpg
    IMG_20211111_213722.jpg
    94,7 KB · Görüntüleme: 226
  • IMG_20211111_213746.jpg
    IMG_20211111_213746.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 132
Öncelikle geçmiş olsun. Nemlendirici kremlerin işe yaradığını duymuştum. Bir müddet sürersiniz olmadı cildiyeye gidersiniz. Daha bilgili kişiler yazarsa daha iyi olur.

Kimyasallar gibi geçici bir sebepten dolayı ise gün içinde sık sık krem sürmeniz yeterlidir. Ancak sürekli buna benzer çatlaklar oluşuyorsa doktora gitmekte fayda var, ciddi bir cilt sorununuz olabilir.
Gideceğim. Sürekli oluyor. Her kış neredeyse. Şu an bulunduğum yer öbür yaşadığım yere göre daha soğuk. Daha fazla çatlak oluyor.

Gençler, bu elimin çatlakları için doktora gitmeye gerek var mı yoksa el kremi yeterli mi? El kremi çatlakları biraz geçirdi ama pembelikler hala duruyordu. Ben de bıraktım. Doktora giderim diye. Ama kantaron yağı sür diyorlar.
Her kış benimde oluyor ekstra olarak pudradan daha fazla oluyor ama senin ki biraz fazla ilerlemiş normal krem değil de biraz daha fonksiyonel krem gerekiyor gibi doktora görünmen iyi olur.

Gideceğim. Sürekli oluyor. Her kış neredeyse. Şu an bulunduğum yer öbür yaşadığım yere göre daha soğuk. Daha fazla çatlak oluyor.
Hocam soğuk çatlağı dediğiniz, elde hareket eden yerler kuruduğunda hafif hafif çizikler görülecek şekildedir. Sizinki bayağı yara olmuş, ağaç yumruklamışsınız gibi açılmış. Görünmek şart.

El çatladığı için yaradan dolayı pembe gibi gözükür deri kalkıyor, bende daha fazlaydı soğuk su deydi mi çok acırdı. Ben krem kullanmadım ama montun cebinde her zaman 1 paket mendil taşırım. Hep sildin mi geçer. Bazı insanların cildi hassastır.

Geri
Yukarı