El freni az tutuyor yeni sıktırdım sorun çıkar mı?

Kavara

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün aracın frenlerin kontrol ettirdim. Balatalar daha sağlam bitmemiş fakat arka kampanalari bakınca içinin yağlı olduğunu fark ettik bana aks keçesinden yağ kaçırıyor dedi. Taşlama ve yağ temizliği yaptık ve bayağı bir el frenini sıktık. Şu anlık sorun yok el freni eskiye göre bayağı sert oldu fakat 4-5 gün sonra muaynesi var muayneden geçer mi? 4-5 gunde el freni ayarı bozulur mu? Muayne gününe kadar kullanmayı düşünmüyorum kullanılsa bile az kullanılır. Tekrar yağlama olmadan tutar değil mi? Eninde sonunda yaptıracağım falan bari muayne sonrası olsun.

Keçeyi değiştirmen lazım yoksa başka parçalara zarar veriyor. Gerçi ben körükle karıştırdım.

Okadar kısa sürede bozulan bir ayar olmamalı. El frenini araç düz bir alandaysa sonuna kadar çekmeyin. Bir şey olacağını sanmıyorum geçmezse ikincisi ücretsiz hemen çözüp 2.ye girersin.

Okadar kısa sürede bozulan bir ayar olmamalı. El frenini araç düz bir alandaysa sonuna kadar çekmeyin. Bir şey olacağını sanmıyorum geçmezse ikincisi ücretsiz hemen çözüp 2.ye girersin.
Şu an el freni gayet sert . Fakat sorun aracın aks kecesinden yağ kaçırıyor ve arka balatalari yağlıyor bu da tutuşu zayıflatiyor . 4-5 güne kadar araç aksi yaglamasa fren ayarı bozulmasa muayneden rahat geçebilir miyim

Şu an el freni gayet sert . Fakat sorun aracın aks kecesinden yağ kaçırıyor ve arka balatalari yağlıyor bu da tutuşu zayıflatiyor . 4-5 güne kadar araç aksi yaglamasa fren ayarı bozulmasa muayneden rahat geçebilir miyim
Fren testi sırasında yağlıysa ve tutuşu zayıflatmışsa geçirmezler.

Aks keçesi değişecek değişimi kolay bişey mi ? Şanzıman vs biseyi indirmek mı gerekiyor
Şanzımanla bir işi yok, aks körüğü değişitirdim ben sadece hangi tarafsa o lastiği söktü arabayı kaldırdı işlemi gerçekleştirdi. Sende biraz daha detaya inebilir belki ama kolay çok masraflı birşey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı