El konsolunu kimler almalı ve hangi model alınmalı?

emir erdem

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Lise 1
Hocalarım selam. Aklıma takıldı acaba el konsollarını hangi kişiler almalı ve diyelim ki el konsolu alacağım hangi kişi nasıl bir konsol almalı? Bu konu da bilgisi varsa deneyimi olan kişiler bildikleri kadarıyla bilgi verebilir mi?
Teşekkürler.

Hocalarım selam. Aklıma takıldı acaba el konsollarını hangi kişiler almalı ve diyelim ki el konsolu alacağım hangi kişi nasıl bir konsol almalı? Bu konu da bilgisi varsa deneyimi olan kişiler bildikleri kadarıyla bilgi verebilir mi?
Teşekkürler.

El konsolunu her kisi istedigi gibi alip oynayabilir fakat onerilen disariya sık sık cikan, otobus, gemi vs. seylere cok sık binen insanlarin almasidir. Ama evde de oynanir tabii.

Ne tür oyunlar oynayacağına bağlı ve ne kadar gezdiğinede.

Böyle okul servisinde ya da misafirlikle oynamalık ara sıra da dandik PC'm yerine onla oynarım diye düşündüm. PC'yi yenilesek misafirlikte ne yapacağız? O yüzden dedim. Ne tür oynarım solulslike oynarım ara sıra FIFA vs. gibi oyunlar. Tatlı grafikli mario vs. ne kadar oynarım bilemiyorum ama 1 saat falan bakarım herhalde tek oturuşta. Steam Deck geldi aklıma sonra Enis abinin 21k lafı geldi aklıma vazgeçtim.

Nintendo Switch almayı düşünüyorsan oyun fiyatları çok pahalı örnek veriyorum Nintendo Switch'e 5000-6000 TL para verdin en ucuz oyunları 230 TL ve üstünden başlıyor.

Böyle okul servisinde ya da misafirlikle oynamalık ara sıra da dandik PC'm yerine onla oynarım diye düşündüm. PC'yi yenilesek misafirlikte ne yapacağız? O yüzden dedim. Ne tür oynarım solulslike oynarım ara sıra FIFA vs. gibi oyunlar. Tatlı grafikli mario vs. ne kadar oynarım bilemiyorum ama 1 saat falan bakarım herhalde tek oturuşta. Steam Deck geldi aklıma sonra Enis abinin 21k lafı geldi aklıma vazgeçtim.
Nintendo Switch Lite bakabilirsin 2.el 2000-2500 liraya bulunuyor,Ps Vita alabilirsin 1800 liraya bulunabiliyor.Psp alabilirsin 300-400 liraya bulunuyor.

Sırf Misafirlik için falan Steam Deck alınmaz.Uzun yolculuğa çıkıyorsanız alın.

El konsolunu evde yatağa uzanıp oynamak isteyenler, sürekli seyahate çıkanlar, veya normal kullanıcılar alabilir. Şu an piyasada en iyi 2 model Nintendo Switch ve Steam Deck. Bunların hangisi alınmalı konusuna gelirsek, Nintendo Switch'in Türkiye'de satışı bulunuyor, ve 2. el fiyatı da çok pahalı değil. Ayrıca bunun Lite versiyonu da var, ama televizyona takılma vs. özellikleri yok. Nintendo Switch'in eksisi oyunları çok fena pahalı. Örnek olarak aşağıya birkaç tane attım. Zaten çoğu oyun biraz çocuklara hitap ediyor. Mario, 1-2 Switch vs.

Gelelim Steam Deck'e, öncelikle yeni çıktığı için maalesef Türkiye'de satışı bulunmuyor. Yurt dışından getirilenlerin fiyatı ise 20-25k arası değişiyor. Resmi olarak çıkarsa muhtemelen 13-14 bin olacak. Ama oyun konusunda çok başarılı bir cihaz. Nintendo Switch'ten yüksek performans veriyor ve oyun fiyatları çok ucuz. Halihazırda Steam hesabınız varsa direkt ondaki oyunları oynayabiliyorsunuz. Mesela Nintendo Switch'in oyunları en az 700'ken, Steam'den 15 liraya Witcher 3 gibi bir oyunu bile oynayabiliyorsunuz. Ayrıca sadece oyun oynatmıyor, işletim sistemi de kurabiliyorsunuz. Adeta elde taşınan bilgisayar gibi. Bana kalırsa en iyi el konsolu Steam Deck. Fakat bu şartlarda fiyatı çok pahalı.

Ufak bir yazı yazdım, ek olarak sorunuz varsa cevaplayabilirim.

Nintendo Switch Lite bakabilirsin 2.el 2000-2500 liraya bulunuyor, PS Vita alabilirsin 1800 liraya bulunabiliyor. PSP alabilirsin 300-400 liraya bulunuyor.

Hocam vita düşünüyorum da şöyle bir sorunum var ben soulslike türünü seviyorum çünkü sabırlıyım ancak PC kaldırmıyor o konsolda soulslike türünde oyun oynamam mümkün mü? Örnek en Dark Souls, gibi. Ayrıca Vita'da oyun fiyatları nasıl? Yani bir öğrenci Papara kart vs. ile kendine oyun alabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı