Elden Ring incelemesi

Talhax

Attopat
Daha fazla  
90 saatlik oynanışın ardından hala daha yapmadığım bir sürü şey olmasına rağmen Elden Ring'i Ranni'nin age of stars Ending'i ile bitirdim. Gerçekten çok güzel bir oyundu.

Adamakıllı oynadığım ilk souls oyunuydu. İlk defa souls oyunlarıyla bu derecede tanıştığım için oyunu 2 kere sildim ama sonra tam da aradığım RPG'yi bulduğumu fark ettim. Evet her RPG'ye benzemiyor souls oyunu olması dolayısıyla cezalandırıcı ve aşırı zor bir yapısı var ve oyunu sizin keşfetmeniz bekleniyor. Kimse gelip" he bak hikaye bu gitmen gereken yer de bu koş" demiyor. Ama bir başladınız mı gerçekten çok keyif alıyorsunuz. Oyunun ne yapmanızı söylediği bir mekanik var o da altın renkli site of grace denen küçük yerler. Bazı site of gracelerden bir yöne doğru altın bir ışık çıkıyor ve size o yönde hikaye ile bağlantılı şeylerin olduğunu gösteriyor. Bu bazen sadece bir boss da olabiliyor. Oyunun 6 farklı sonu var ve hepsi bir bakıma oyunun dünyası olan Lands Between'e ne olacağına karar vermenize izin veriyor. Herkesin tecrübe etmesi gereken çok güzel bir RPG ve açık dünya tecrübesini sunan bir oyun Elden Ring. İnşallah siz de bir gün oynama imkanı bulursunuz.

Pek uzun ve tutarlı olmasa da oyun hakkındaki düşüncelerim ve inceleme babındaki anlatmak istediklerim bu kadardı. Oyun mekaniği veya bosslar hakkında bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa sorabilirsiniz. İyi sosyaller :)

Edit: Konu gezi günlüğüdür inceleme değildir :D

Elden Ring Screenshot 2023.02.04 - 16.16.15.51.png

Son düzenleme:
Elden Ring cezalandırıcı bir oyun değil, diğer souls oyunları gibi sizi geriye atmıyor.
Sekirodaki gibi millet hasta olmuyor tabii o tarz bir mekanik yok. Dövüş mekaniklerinden bahsetmiştim dövüş mekanikleri cezalandırıcı sadece her souls oyunu gibi. Bunda ölünce rün dışında kaybettiğin tek şey rune arc.

90 saatte nasıl bitirdin? 130 saatim var ama hala yarısını biraz geçtim.
Mohgwyn palaceden holy damage negation talismanı alıp çıktım :D Bazı zindanlar biraz yarım yamalak oldu o kısımları 2. oyunda yapmayı planlıyorum. Elden beasti deneyince benim bunu yenmem lazım diye inat ettim o yüzden 90da bitirdim :D Ama 130da yarısını biraz geçtiysen biraz yavaş oynuyorsundur. Ben biraz oyalanarak 2 3 yeri yarım bırakarak bu halde bitirdim.

Mohgwyn palaceden holy damage negation talismanı alıp çıktım :D Bazı zindanlar biraz yarım yamalak oldu o kısımları 2. oyunda yapmayı planlıyorum. Elden beasti deneyince benim bunu yenmem lazım diye inat ettim o yüzden 90da bitirdim :D Ama 130da yarısını biraz geçtiysen biraz yavaş oynuyorsundur. Ben biraz oyalanarak 2 3 yeri yarım bırakarak bu halde bitirdim.
Tam emin değilim belki %75'i bitmiştir🤔.

Sekirodaki gibi millet hasta olmuyor tabii o tarz bir mekanik yok. Dövüş mekaniklerinden bahsetmiştim dövüş mekanikleri cezalandırıcı sadece her souls oyunu gibi. Bunda ölünce rün dışında kaybettiğin tek şey rune arc.
Sacrificial Twig'ler var. Ölünce run kaybetmiyorsun. Elden Ring diğer souls oyunlarının yanında çok kolay ve cezasız kalan bir oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı