Elden Ring zor mu?

NatureAlwaysWins

Centipat
Daha fazla  
Souls oyunlarıyla çok aram yoktur, daha önce birkaç souls oyunu oynadım ve tek bitirdiğim Star Wars Jedi: Fallen Order'dı. Star Wars'dan her ne kadar keyif alsam da bu tür ile kötü deneyimlerim oldu maalesef. Özellikle Hollow Knight ve Mortal Shell ile. Aslında hollow Knight sandığım kadar zor değildi, 37 saati devirmiştim fakat arenadaki bir hata yüzünden çok sinirlenip sildim ve bir daha oynamadım. Mortal Shell ise ne harita vardı, ne de oyun durduruluyordu. Sürekli ölmek benim için sorun değil. Eğer map varsa, çoğu yerde checkpoint noktası ve pause sistemi varsa direkt alırım. Bilenler yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Souls oyunlarıyla çok arası olmayan için zor evet. Benim de souls oyunlarıyla pek aram yoktur beni zorluyor. Fakat yine de bambaşka bir atmosfer ve deneyim sunduğu için alışmaya çalışıyorum.

Souls-like türünde iyi yapım yok, Mortal Shell de iyi bir yapım değil. Diğer firmaların yaptıkları oyunlarla FromSoftware'in elinden çıkmış Souls ve Souls-like oyunları bir tutmayın. Piyasadaki Souls-like oyunlarının hiçbiri FromSoftware yapımlarının yanına bile yaklaşacak kadar iyi değiller.

O yüzden boş verin Souls-like oyun denemelerini, direkt FromSoftware elinden çıkmış Souls veya Souls-like'larını deneyim edin. Soruya gelirsek, oyunun end-game içeriğine kadar zor değil hayır. Hatta build yapmayı öğrendikten sonra çocuk oyuncağına dönüyor her şey ama end-game için aynı şeyi söyleyemem. Oyunun son 2 haritası ve son 3 bossu hiç de kolay değil.

FromSoftware muhtemelen dengelemeyi beceremedi veya en başından istedikleri buydu kendileri açıklama yapmadan bilemeyiz ama oyunun sonunda zorluk çok artıyor ve bu artış doğal bir şekilde gerçekleşmiyor.

En kolay souls oyunu bence, oynadım 10 15 saat çok ilerlemedim tabii bitirenler daha iyi bilir. Ancak Sekiro'dan sonra girince çocuk oyuncağı gibi geldi sadece 2 3 kez ölerek boss kesmeye başladım.

Elden Ring açık ara ile en kolay souls oyunudur zaten herkes oynayabilsin diye açık dünya yaptılar. Gerçek bir souls deneyimi için Demon's Souls ve Dark Souls 1 oynanmalıdır.

Geri
Yukarı