Elden Ring nasıl oynanır?

EnderBerkay

Femtopat
Daha fazla  
Selam ben dün Elden Ring'i yükledim ama oyun çok karişik. İlk defa bu tür bir oyun yükledim. Açık dünya yani oyunu oynamak istiyorum ama ne yapsam bilmiyorum. Oyun mesela hangi tuşla durduruluyor onu da bilmiyorum, boş boş geziyorum ve gerici yaratiklar bir anda çikip beni olduruyor ve bu oynama hevesimi tamamen kiriyor. Ne yapmam lazim? Hiçbir şey soylemiyor oyun, git şunu yap oradan şuraya git falan gibi. YouTube'da arattim ama orada da detayli anlatan yok. Oyunda ne yapmam gerektigini anlamam için 0'dan baslayan birinin tum oyununu izlemem mi lazim? Diger turlu ne yapacağım nerede ne var nasıl kasilir asla bilmiyorum. Adamlar baslangica bir tane at koymuş rahatça gezemiyorum, bir anda arkamdan saldiriyor ve alt F4 tuşlarina basmiş oluyorum. Ne yapmam lazim deyin. Keşke açik dünya olmasaymiş da seni yönlendirseymiş suraya git vb.

Son düzenleyen: Moderatör:
Souls türüne yabancıysanız sıkıntı çekmeniz normal. Aslında dark souls 1 2 3 - sekiro sonrasında elden ring oynasaydınız hem souls türünü kavramış olurdunuz hem de oyunu daha rahat oynardınız. Youtubedaki rehberlere bakıp oyuna adapte olmaya çalışmaktan başka şansınız yok.

Selam ben dün Elden Ring'i yükledim ama oyun çok karişik. İlk defa bu tür bir oyun yükledim. Açık dünya yani oyunu oynamak istiyorum ama ne yapsam bilmiyorum. Oyun mesela hangi tuşla durduruluyor onu da bilmiyorum, boş boş geziyorum ve gerici yaratiklar bir anda çikip beni olduruyor ve bu oynama hevesimi tamamen kiriyor. Ne yapmam lazim? Hiçbir şey soylemiyor oyun, git şunu yap oradan şuraya git falan gibi. YouTube'da arattim ama orada da detayli anlatan yok. Oyunda ne yapmam gerektigini anlamam için 0'dan baslayan birinin tum oyununu izlemem mi lazim? Diger turlu ne yapacağım nerede ne var nasıl kasilir asla bilmiyorum. Adamlar baslangica bir tane at koymuş rahatça gezemiyorum, bir anda arkamdan saldiriyor ve alt F4 tuşlarina basmiş oluyorum. Ne yapmam lazim deyin. Keşke açik dünya olmasaymiş da seni yönlendirseymiş suraya git vb.
Dostum internette hangi sınıfı oynuyorsan onunla birlikte rehber yaz. Mecbur ben de öyle oynaya oynaya öğrenmiştim Dark Souls 3'ü.

Bende indirip oynamayı denedim fakat çok karanlık ve karamsar bir atmosferi var ve kolay moda almama rağmen bosslar aşırı güçlü. Muhtemelen sileceğim.

Yabancılık çekmeniz çok normal.
Bu tür rehberlerle oyuna ısınana kadar bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bence asıl sorun "bak kardeşim burada bu var" diyen oyunlarda, çünkü içerisinde keşif barındırmayacaksa bir oyunu açık dünya formatına sokmanın bir manası yok. Şimdiki oyunların neredeyse hepsi açık dünyayı angarya işleri rastgele dağıtmak için kullandıklarından siz de buna alışmışsınız ancak olması gereken en başından beri Elden Ring'in yöntemidir.

Açık dünya oyunu keşif barındırmalıdır, ancak oyun sana parmakla gösterip "bak burada mağara var" dediği zaman sen keşif yapmış olmuyorsun işte. Yapman gereken şey çok basit, keşif yapmak. Sağı solu kurcalamak bu kadar yani, ana objektifler için oyun seni grace noktaları üzerinden güzelce yönlendiriyor zaten gerisine gerek yok.

Bence asıl sorun "bak kardeşim burada bu var" diyen oyunlarda, çünkü içerisinde keşif barındırmayacaksa bir oyunu açık dünya formatına sokmanın bir manası yok. Şimdiki oyunların neredeyse hepsi açık dünyayı angarya işleri rastgele dağıtmak için kullandıklarından siz de buna alışmışsınız ancak olması gereken en başından beri Elden Ring'in yöntemidir?

Açık dünya oyunu keşif barındırmalıdır, ancak oyun sana parmakla gösterip "bak burada mağara var" dediği zaman sen keşif yapmış olmuyorsun işte. Yapman gereken şey çok basit, keşif yapmak. Sağı solu kurcalamak bu kadar yani, ana objektifler için oyun seni grace noktaları üzerinden güzelce yönlendiriyor zaten gerisine gerek yok.

Haklısınız ama yeni başlayan birisi sizce oyundan keyif alabilirimi ne nerede hiçbir şey bilmiyorsun etraftan düşmanlar çıkıyor ve size tek atıyor keşke harita ilerledikçe düşmanlar zorlaşsaymış elden ringde rüm moblar rastgele yerlere spawmlanmış gibi ve insan hiçbir şey yapamadan kendini oyundan çıkmış buluyor.

Haklısınız ama yeni başlayan birisi sizce oyundan keyif alabilirimi ne nerede hiçbir şey bilmiyorsun etraftan düşmanlar çıkıyor ve size tek atıyor keşke harita ilerledikçe düşmanlar zorlaşsaymış elden ringde rüm moblar rastgele yerlere spawmlanmış gibi ve insan hiçbir şey yapamadan kendini oyundan çıkmış buluyor.
FromSoftware oyunları zor oyunlardır zaten ama Elden Ring aralarında en kolayı olarak gösterilir. En azından oyunun end-game içeriklerine kadar, oyunun başlarında o kadar zorlayıcı düşman tipleri yok. Bir tek atlı abiler zorlayabilir bir de atı aldığımız yerin altındaki ilk kamptaki kalkanlı abi. Onun dışında hepsinin çıtır çerez gelmesi gerekiyor.

Geri
Yukarı