Elden Ring zamlandı!

Yani arkadaşlar katılırsınız katılmazsınız saygı duyarım ama hani piyasada pahalı bir oyun alacaksam ya RDR 2 olurdu bu ya da Elden Ring. Oyunu iade etmeme rağmen aksiyon ve lore anlamında kalitesini biliyorum. Miyazaki denen adam saygı duyulması gereken bir isim bana göre ilginç bir kafa yapısı var adamın oyunlarına her zaman saygı duyacağım bir isim. Yine de dolar cinsinde halen ucuz evet ama Türk lirası kazanan birisi için bir tık zor geliyor ikilemde kalabiliyor insan.

Oyunun Metacritic'den aldığı puan ve satış rakamları çok başarılı olduğunu gösteriyor zaten. Souls oyunlarına Elden Ring'le girdim ve şimdi Souls türünün hayranıyım.

Paranız yoksa "Almak" zorunda değilsiniz. Sırf fiyatından dolayı da oyunu eleştirmek doğru değil. Dışarıda bir yemek yiyip sinemaya gidip biraz gezerseniz cebinizden aşağı yukarı yakın miktarda para çıkacak zaten. Ne firmaların ne de Steam'in suçu var bu tip oyunlarda.
Dostum bir oyunu bence parasına göre eleştirmelisin.Şimdi en basitinden bu oyuna vereceğim parayla 3-4 tane daha souls oyunu satın alabilirdim.Parası yüksek olunca beklentide o kadar yüksek olmak zorunda.Çünkü ürünün değerini parası belirler sonuçta.Bu oyunda parasına göre değmeyecek bir oyun bence.

Dostum bir oyunu bence parasına göre eleştirmelisin.Şimdi en basitinden bu oyuna vereceğim parayla 3-4 tane daha souls oyunu satın alabilirdim.Parası yüksek olunca beklentide o kadar yüksek olmak zorunda.Çünkü ürünün değerini parası belirler sonuçta.Bu oyunda parasına göre değmeyecek bir oyun bence.
33 doların kat ve kat fazlasına değer oyun. İçerik çok büyük oyunda oynamadan konuşmayın.

@Scaryo Bir oyun insanlar için çıkıyor değil mi? Haliyle insanlar kendilerince yorum yapabilir. Parası yetmez, değer görmez. Parasını ödeyebilir ama yine de vermek istemeyebilir, başka öncelikleri vardır, yaşam kaygısı gibi. Ya da hiç yoktan pat diye verebilir, hiçbir kaygısı yoktur, onu ilgilendirir. Başkalarının yorumlarına bu kadar alınmayın. Oyun insan için yapılıyorsa, insanlar tarafından da eleştiri gelir.

33 doların kat ve kat fazlasına değer oyun. İçerik çok büyük oyunda oynamadan konuşmayın.
Oyunu oynadım.Fakat oyunda beni aksiyonu çok fazla eğlendirmedi.İçerik istediği kadar fazla olsun.Oyun genel kitleye göre güzel evet ama bana hitap etmedi.Farkettiyseniz tüm cümlelerimde "bence" diyorum.Yanlış bir veri sunuyormuşum gibi bana saldırma lütfen.

@Scaryo Bir oyun insanlar için çıkıyor değil mi? Haliyle insanlar kendilerince yorum yapabilir. Parası yetmez, değer görmez. Parasını ödeyebilir ama yine de vermek istemeyebilir, başka öncelikleri vardır, yaşam kaygısı gibi. Ya da hiç yoktan pat diye verebilir, hiçbir kaygısı yoktur, onu ilgilendirir. Başkalarının yorumlarına bu kadar alınmayın. Oyun insan için yapılıyorsa, insanlar tarafından da eleştiri gelir.
Aynen bunu diyorum işte.Bana göre değmeyen bir oyun.Birinin böyle düşündüğünü konu sahibine hissettirmek istedim sadece.Seven sever ona lafım yok ama bence parasına değmez.

Oyun sadece bizim ülkemizde pahalı. Hatta dünya üzerinde oyunu en ucuza alan 3. ülke biziz. Genel fiyatlandırma (60 Dolar) gayet uygun bu kalitede bir oyuna.

Düşün bakalım 60 TL'ye Elden Ring alıyorsun. İktidar beceriksiz diye firmalara suç atamazsın.

Oyun sadece bizim ülkemizde pahalı. Hatta dünya üzerinde oyunu en ucuza alan 3. ülke biziz. Genel fiyatlandırma (60 Dolar) gayet uygun bu kalitede bir oyuna.

Düşün bakalım 60 TL'ye Elden Ring alıyorsun. İktidar beceriksiz diye firmalara suç atamazsın.
Dostum ben firmalara bir şey demiyorum.Sadece alacak olan arkadaşa tavsiye veriyorum.Bence bu fiyata değmez şeklinde fikir yürütüyorum.Türkiye şartlarında bu fiyata deymez diyorum.Firmaları felan kötülediğim yok.Ayrıyeten moderatör bey konuyu kapatırsanız güzel olucak çünkü saçma bir tartışmaya döndü iyice.

Dostum ben firmalara bir şey demiyorum.Sadece alacak olan arkadaşa tavsiye veriyorum.Bence bu fiyata değmez şeklinde fikir yürütüyorum.Türkiye şartlarında bu fiyata deymez diyorum.Firmaları felan kötülediğim yok.Ayrıyeten moderatör bey konuyu kapatırsanız güzel olucak çünkü saçma bir tartışmaya döndü iyice.
Dostum bende sana bir şey demiyorum. Fikir belirtiyorum sadece. Ortada bir kavganın döndüğü yok neden konu kapansın 😁

@Scaryo bir oyun insanlar için çıkıyor değil mi? Haliyle insanlar kendilerince yorum yapabilir. Parası yetmez, değer görmez. Parasını ödeyebilir ama yine de vermek istemeyebilir, başka öncelikleri vardır, yaşam kaygısı gibi. Ya da hiç yoktan pat diye verebilir, hiçbir kaygısı yoktur, onu ilgilendirir. Başkalarının yorumlarına bu kadar alınmayın. Oyun insan için yapılıyorsa, insanlar tarafından da eleştiri gelir.

Ben kendi açımdan hak edeceğini söyledim yoksa katılıyorum insanlar zaten günlük hayatı zor geçiriyor alır alamaz o kendisinin bileceği iş haklıdır.

Geri
Yukarı