Elden Ring'de ne yapacağımı bilemiyorum

Mert Kavak

Kilopat
Daha fazla  
Bir souls oyunu açık dünya olmamalıydı bence bilemiyorum. Çok başıboş hissediyorum. O kadar geniş olduğundan dolayı bolca NPC vardır herhalde. 6 son falan varmış zaten. Şimdi bir yere gittiğimde hadi moblar tek attı bana zormuş falan derim de. Oyunun bütünlüğünü hikayesini karakterlerin bağı falan varsa ya unutursam 10 saat sonra önceden konuştuğum NPC ile tekrar konuştuğumda "bu kimdi lan?" falan dersem ne olacak. Oyunu şu anda Doom oynuyormuşçasına oynuyorum 2 saatte doğru düzgün melina hariç git gel yapabildiğim tanıdığım NPC yok vallahi. Eğer böyle souls mantığı itemden kasılacak hikaye varsa bu açık dünya için çok fazla. Direkt oyun başı hikaye sahip olduğumuz tek hikaye ise ve ayrıntısı yoksa öyle oynayıp geçeyim.

İkide bir aynı yerlerde 2 adım öteye git sonra önceki bölüme geri dön mantığındansa keşfedilecek yerler sunulması çok daha mantıklı bence. Oyun sadece işkence edeceğime keşif ve yeni zorluklarla karşılaşma duygusu katayım demiş.

Hocam bu oyunda ya yardım alacaksınız ya da keşfederek oynayacaksınız. Oyunun harita mantığını anlayınca zorlanmıyorsunuz bir süre sonra ekstradan açık dünya olması mükemmel olmuş.

Zaten NPC elemanları bilsen de bilmesen de bir şey değişmiyor. Sen diyara hükmedip Elden Lord olmaya çalışıyorsun. Bazı NPC elemanlar sana yardım ediyor bazıları etmiyor seni kandırmaya çalışıyor falan. İngilizcen varsa anlarsın zaten. Keyifli olan gelişmek,keşfetmek ve bossları yenmek.

Zaten NPC elemanları bilsen de bilmesen de bir şey değişmiyor. Sen diyara hükmedip Elden Lord olmaya çalışıyorsun. Bazı NPC elemanlar sana yardım ediyor bazıları etmiyor seni kandırmaya çalışıyor falan. İngilizcen varsa anlarsın zaten. Keyifli olan gelişmek,keşfetmek ve bossları yenmek.
6 son da NPC'lerin verdiği questlere göre değişiyor. İnternetten bakabilirsin ya da kendin her questi yaparak deneyebilirsin.

Geri
Yukarı