Elektrik elektronik mühendisi meslek seçiminde hangi kararı almalı?

kaptanx44

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elektrik elektronik mühendisiyim. Ocak ayında mezun oldum şu an asgari ücret bir firmada çalışıyorum. Zam yapmaya istekli olmayan bir firmanın 8 adet projelenmiş makineları mevcut. Bu ürünler dışında geliştirilen veya yeni yapılan ürünlerin yazılımına dışarıdan firmalar geliyor. Burada otomasyon yazılımı hakkında fazla tecrübe edinemeyeceğimi biliyorum. Sadece pano hazırlama ve sahada monte işlemlerini görüyorum. Şimdi önümde iki seçenek var. Ya mayıs celbinde 1 yıllık çıkarsa gideceğim orada aldığım 10 aylık maaşın 13-15 bin TL'sini her ay biriktireceğim, geldiğimde ise plc kursuna yazılıp kendimi geliştirip firma arayacağım. Ya da bu firmadan devam edip 1.5 yıl sonra 6 aylık askerliğe gidip geleceğim. CV'mde 1.5 yıl çalışmış olarak gözükecek. Askere gidersem şu anki çalıştığım firmanın iki katı para biriktirebileceğim ama CV'de deneyim 2 ay çalışmış olarak gözükecek. Ankara'da minimum 12'ye iş bulabilir miyim? Hangi yolu izlemeliyim? Ekstra fikirlere açığım. Görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı