Elektrik Kesildi Bilgisayarım Açılmıyor

Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Elektrikler kesildi ben fişi çekip çıktım evden.Eve geldiğimde elektrikler gelmişti ama bilgisayarım açılmıyordu.Kasayı açtım fanlar dönüyor , usblerden güç geliyor ancak hdd ledi yanmıyor sorun hdd demi ? Hdd de ise ne yapmam lazım kurtarmanın bir yolu varmıdır. Teşekkürler.

Bu tarz durumlarda genelde işe yarar: Anakart pilini çıkarıp 2- 3 dakika bekledikten sonra pili geri takıp, açım PC'yi. Eğer PC açılmaz ise, bu sefer de Ram'leri çıkarıp geri takın, ama önce PC fişini pirizden çıkarmayı unutmayın.

Fanlar çalıştığına göre PSU'da sorun yok. HDD'de sorun olsa BİOS ekranı falan gelir. Ekran kartı bu tarz durumlardan en az etkilenen parça. %90 Anakart'ın yandı. Geçmiş olsun diyelim.

Ani elektrik kesilmelerinde olabilecek şeylerdir bunlar. Sıkıntı yapacak bir durum değil aslında.
Böyle durumlarda yapılacak en basit çözüm anakart pilini çıkarıp biraz bekledikten sonra pili geri takmaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı