Çözüldü Elektrik kesintisi sonrası mikrofon çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sEzonx

Centipat
Daha fazla  
RAM
Ripjaws V 3200mhz
SSD veya HDD modeli
980 evo
Ekran kartı
rx6600
Anakart
tuf gaming b550m-e
İşlemci
r5 5500
Evet, herkese selam. Bugün arkadaşımla oyun oynarken elektrikler gitti ve hemen fişten cekip elektriklerin gelmesini bekledim. Aynı şekide şalterini (Switch) onu da kapattım voltajdan patlamasın falan diye. Elektrikler geldikten sonra PC'yi açtım ancak Discord'a girdiğimde sesimin alınmadığını, sesi gectim sanki mikrofonum kapalıymış gibi davrandığını fark ettim. Aynı şekilde Steam'in sesli aramasında denedik bu sefer direkt olarak mikrofonum mutelenmiş gibi davranıyordu. Nasıl çözeceğimi bilmiyorum ve açıkçası ses kartı yandıysa nasıl baş ederim bilmiyorum ://

Ses kartının yanmış olma olasılığı çok yüksek.

Ne yapmak gerekir?
Ekran kartını bilgisayarcıya BİLGİSAYARI GÖTÜRMEDEN gösterirseniz size yanıp yanmadığını veya ne olduğunu söyler. Bilgisayarı götürürseniz parçalarıyla falan oynar daha kolay bozulabilir hale getirir ki bir daha oraya gidesin. Bizzat yaşadığım için söylüyorum. :D

Ekran kartını bilgisayarcıya BİLGİSAYARI GÖTÜRMEDEN gösterirseniz size yanıp yanmadığını veya ne olduğunu söyler. Bilgisayarı götürürseniz parçalarıyla falan oynar daha kolay bozulabilir hale getirir ki bir daha oraya gidesin. Bizzat yaşadığım için söylüyorum. :D
Ekran kartı demişim, ses kartını

Ekran kartını bilgisayarcıya bilgisayarI GÖTÜRMEDEN gösterirseniz size yanıp yanmadığını veya ne olduğunu söyler. Bilgisayarı götürürseniz parçalarıyla falan oynar daha kolay bozulabilir hale getirir ki bir daha oraya gidesin. Bizzat yaşadığım için söylüyorum. :D

Ekran kartı demişim, ses kartını

O halde PC götürmeden mi gitmeliyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı