Elektrik kesintisi sonrası PC çalışmıyor

445376

Decapat
Herkese merhaba, bugün saat 12:30 gibi bilgisayar açıktı. Mutfaga gitmiştim, film için cips falan dolduruyordum işte. Sonra geldiğimde bilgisayar kapanmıştı, kardeşim yatağında uzanıyordu. Dedim, "sen mi kapattın?" neyse, yok falan. Bilgisayarın düğmesine bastığımda hiçbir şekilde çalışmadığını fark ettim. İçini açtım, baktım. Yanık kokusu da gelmiyordu. Power tuşunu açıp kapadım, fiş değiştim. Yanmış falan olma ihtimaline karşı. Sonra tüm sitede elektrik gidip gelmeye başladı. Uğraşmadım bilgisayarla bu arada. Bu başıma 2. kez geliyor, bir keresinde daha böyle olmuştu. Yanmıştı, teknik servise falan götürüp değiştirdik. Yani, 1,5 yıl oluyor, hepi topu. Yani, bu kadar kolay bozulması normal değil bir bilgisayarın. Neyse, çözümlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen anakartın yanmıştır geçmiş olsun bunun önüne geçebilmek için bahaus gibi yerlerde akım korumalı priz var onlardan almalısın.

Akım korumali fiş net gerekli bence de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen anakartın yanmıştır geçmiş olsun bunun önüne geçebilmek için bahaus gibi yerlerde akım korumalı priz var onlardan almalısın.

Laptoplar için de akım korumalı priz almak şartmı yoksa şarj kablosunda bu işi gören bir şey var mı?

24 pin ve CPU pin kablolarını çıkartın ve takıp tekrar açmayı deneyin. Bazen sorun böyle çözülebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı