Elektrik kesintisi sonrası PC çalışmıyor

445376

Decapat
Herkese merhaba, bugün saat 12:30 gibi bilgisayar açıktı. Mutfaga gitmiştim, film için cips falan dolduruyordum işte. Sonra geldiğimde bilgisayar kapanmıştı, kardeşim yatağında uzanıyordu. Dedim, "sen mi kapattın?" neyse, yok falan. Bilgisayarın düğmesine bastığımda hiçbir şekilde çalışmadığını fark ettim. İçini açtım, baktım. Yanık kokusu da gelmiyordu. Power tuşunu açıp kapadım, fiş değiştim. Yanmış falan olma ihtimaline karşı. Sonra tüm sitede elektrik gidip gelmeye başladı. Uğraşmadım bilgisayarla bu arada. Bu başıma 2. kez geliyor, bir keresinde daha böyle olmuştu. Yanmıştı, teknik servise falan götürüp değiştirdik. Yani, 1,5 yıl oluyor, hepi topu. Yani, bu kadar kolay bozulması normal değil bir bilgisayarın. Neyse, çözümlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar power supply yüksek ihtimal yandı recep abininde videoyu izleyip bir ataç yardımıyla siyah ve yeşil kablonun içine ataçı soktum mili saniye dönmüyor bile kıpırdıyor duruyor yüksek ihtimal psu’da bir sorun var psu önerir misiniz 260 watt değerinden önerilerinizi bekliyorum.

Geri
Yukarı